Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ взяли участь у ІІ регіональній конференції «Актуальні проблеми та перспективи розвитку медичних, фармацевтичних та природничих наук»

24.12.2013 10:26 Все Факультети Біологічний Біологічний факультет міжрегіональна конференція

21 грудня на базі Запорізького державного медичного університету відбулася ІІ регіональна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих учених «Актуальні проблеми та перспективи розвитку медичних, фармацевтичних та природничих наук». Співорганізаторами заходу виступили представники біологічного факультету і Наукового товариства студентів та аспірантів Запорізького національного університету, а також студентського наукового товариства Запорізької державної інженерної академії.

Конференція зібрала більше 150 науковців, у тому числі й представників наукового товариства обдарованих учнів «Молодий університет», який діє на базі ЗНУ. Під час урочистого відкриття з привітальним словом до присутніх звернулися ректор Запорізького державного медичного університету, заслужений діяч науки та техніки України, д. м. н., професор Юрій Колесник, проректор з наукової роботи ЗДМУ, професор Валерій Туманський, декан біологічного факультету ЗНУ, професор, випускниця ЗДМУ Людмила Омельянчик, а також голова Студентського наукового товариства ЗДМУ Назар Кузьо. Під час своїх виступів на пленарному засіданні доповідачі підкреслили важливість того, що молоді науковці трьох провідних запорізьких вишів об’єднали свої зусилля заради обговорення актуальних проблем і перспектив вітчизняної науки.
Після завершення офіційної частини учасники конференції продовжили роботу за 4 секційними напрямками:
- біологічна, медична хімія, органічна, біоорганічна, аналітична хімія, фармакологія, пошук біологічно активних речовин, лабораторна діагностика;
- генетика та селекція рослин, ландшафтний дизайн та декоративне рослинництво, прикладна ботаніка та фізіологія рослин, фармакогнозія;
- нормальна і патологічна фізіологія, морфологія та експериментальна і клінічна терапія, педіатрія, хірургія;
- мікробіологія, вірусологія та імунологія, природокористування та охорона навколишнього середовища, мисливствознавство та іхтіологія, екологія.
За результатами роботи секцій, а також після підбиття підсумків конференції були нагороджені кращі доповідачі. Учасники заходу висловили сподівання, що цей науковий захід у майбутньому стане традиційним.
За словами організаторів заходу, проведення спільної конференції серед студентів, аспірантів та молодих учених запорізьких вишів надало їм змогу краще познайомитися між собою, дізнатися про наукові розробки своїх ровесників, обговорити напрямки для спільних тематичних досліджень з метою розширення можливостей щодо отримання міжнародних грантів.

Біологічний факультет