Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Історія однієї родини та ціла епоха у романах професора кафедри соціальної філософії та управління Віталія Воловика

22.05.2014 11:24 Все Факультети Соціології та управління Факультет соціології та управління презентація історико-філософський роман

У ЗНУ відбулася презентація нового історико-філософського роману професора кафедри соціальної філософії та управління, академіка Академії наук вищої школи України Віталія Воловика «Во имя отца и сына».

Захід відбувся у колі однодумців, друзів і вихованців Віталія Івановича, серед яких були присутні декан та викладачі факультету соціології та управління – професор Максим Лепський, доценти Тарас Бутченко та Ганна Бойко, координатор заходу - старший викладач кафедри соціології Інна Ротарева та інші, студенти, представники ЗМІ й гості – колишній начальник управління у справах преси та інформації Запорізької облдержадміністрації Любов Діденко, директор Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О.М. Горького Інна Степаненко, редактор ЗОДТРК «Запоріжжя» Ольга Ларіонова та ін.
Автор історико-філософського роману «Во имя отца и сына» Віталій Воловик розповів присутнім про історію виникнення задуму та написання твору. Він зазначив, що намагався, починаючи ще з першого свого роману «Следы» (1996), втілити у творах свою мрію – показати історію нашого краю через історію людського духу. Так, у художніх творах Віталія Івановича переосмислюється життя відомих історичних осіб - Нестора Махна, Льови Задова та інших. Останній роман – це розповідь про родину Льови Задова (Льва Зіньковського), яка охоплює майже століття. Особисте знайомство автора з реабілітованим історією сином ворога народу – Вадимом Зіньковським – надало можливість використати багатий фактичний матеріал для створення цього роману. У творі розкривається як тема загальнолюдських цінностей, так і такі філософські категорії, як «істина», «совість», «вірність», «любов» та інші.
Багато теплих слів на адресу автора художніх творів і відомого науковця висловили його вихованці, колеги та однодумці – Максим Лепський, Ганна Бойко, Тарас Бутченко, Віталій Снєжко, Любов Діденко, Інна Степаненко та інші присутні в аудиторії. Студенти факультету соціології та управління підготували для глядачів кілька інсценованих уривків із нового твору Віталія Воловика. Окрім того, учасникам зібрання було представлене відеоопитування сучасної молоді на тему «Бути щасливим у своїй країні». Усі охочі з присутніх в аудиторії також висловили свою позицію щодо розуміння категорії «щастя». Так, на їхню думку, щастя – це цілий комплекс інших понять, таких як відчуття захищеності, самореалізація особистості, затребуваність у власному суспільстві, можливість розвитку тощо. Сам Віталій Іванович наголосив на тому, що щасливий, коли відчуває, що наступне покоління стає кращим, багатшим, розумнішим і щасливішим за нього, а його колега Віталій Снєжко висловив своє бачення щастя, яке полягає в єдності різноманіття життя.
Таким чином, усі, хто був присутній на презентації, змогли не тільки познайомитися із новим романом Віталія Івановича, а й поспілкуватися у дружній атмосфері, висловити власні думки та сподівання щодо виходу нового роману автора, який вони теж із нетерпінням чекатимуть. Твори Віталія Воловика завжди змушують читача думати і духовно зростати.
Гості також переглянули відео- та фотоматеріали, які познайомили їх із родиною автора, його науковою діяльністю, проілюстрували зустрічі з реальними прототипами героїв роману та відомими суспільними діячами – родиною Зіньковських та нащадками Нестора Махна, а також космонавтом Павлом Поповичем та іншими. Віталій Іванович відповів на запитання слухачів і журналістів.
Близько сотні примірників свого нового роману «Во имя отца и сына» Віталій Воловик передав до фондів публічних бібліотек Запорізької області.

Олена Хлистун