Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ урочисто вручили свідоцтва про закінчення навчання на підготовчому відділенні

29.05.2014 09:28

У Запорізькому національному університеті відбулося традиційне вручення «Свідоцтв про закінчення підготовчого відділення». Цього року майже 500 абітурієнтів – випускників шкіл міста й області – протягом навчального року готувалися до вступу до вищих навчальних закладів на базі нашого вишу.

Підготовче відділення нашого університету діє ще з часів Запорізького державного педагогічного інституту і користується незмінною популярністю серед абітурієнтів. Цього разу, як і в попередні роки, кваліфіковані викладачі готували майбутніх студентів до вступу за всіма напрямами підготовки. Традиційно найбільшою популярністю серед старшокласників користувалися такі напрями підготовки, як «правознавство», «англійська мова», «переклад (англійська мова)», «психологія», «журналістика», «біологія» та «туризм».
Святковим заходам передували напружене та кропітке навчання слухачів підготовчого відділення протягом навчального року, а також підсумкова атестація у травні, яка проходила у формі тестів із трьох предметів, котрі абітурієнти вивчали протягом навчального року. Обов’язковим є тест з української мови та літератури. Абітурієнти, які навчалися на природничо-математичних і технічних напрямах підготовки («хімія», «біологія», «екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування», «математика», «фізика», «прикладна фізика», «прикладна математика», «інформатика», «програмна інженерія», «лісове та садово-паркове господарство»), під час вступної кампанії за результатами підсумкової атестації отримають додаткові бали, які й зазначено у «Додатку до Свідоцтва». Усі інші випускники підготовчого відділення отримають «переважне право» при вступі до нашого університету. Хоча такі пільги поширюються лише на вступників до нашого університету, серед відвідувачів підготовчих курсів були й старшокласники, які збираються вступати до інших вищих навчальних закладів. Вони обрали навчання на підготовчих курсах ЗНУ задля підвищення рівня знань та психологічної адаптації до умов навчання у вищому навчальному закладі.
Випускниця підготовчого відділення за напрямом «історія», одинадцятикласниця Запорізького ліцею «Перспектива» Марія-Катерина Дерій хоче спробувати свої сили, подавши документи водночас не тільки на напрям підготовки «історія», але й на «правознавство». А її одногрупниця, учениця Запорізької школи № 23 м. Запоріжжя Тетяна Хірсіна хоче здобути вищу освіту саме за напрямом «історія». Випускниця Академічного ліцею Анна Лозова обрала при вступі на підготовчі курси напрям підготовки «біологія» і хоче подати документи до ЗНУ та Запорізького державного медичного університету. Одинадцятикласник Запорізької школи № 15 Владислав Балюра, який протягом дев’яти місяців опановував на підготовчих курсах математику та хімію, хоче продовжити навчання саме у Запорізькому національному університеті.
Випускники підготовчого відділення отримали і необхідну консультативну допомогу щодо найважливіших кроків абітурієнтів: успішно скласти підсумкову атестацію в школі та зовнішнє незалежне оцінювання, вчасно у визначені Міністерством освіти і науки України терміни подати документи до омріяного вищого навчального закладу.
«Родзинкою» цьогорічного свята випускників підготовчого відділення стало вручення не тільки «Свідоцтв», але й «шоколадних медалей» із логотипом ЗНУ.
Заняття на підготовчому відділенні тривають до 31 травня, а вже із 3 червня на випускників чекають основні сесії зовнішнього незалежного оцінювання, які, до речі, проходитимуть і на базі нашого університету.
Завідувач підготовчого відділення Ірина Бакаленко так розповідає про результати навчального року: «Цей рік на підготовчому відділенні пройшов традиційно: у напруженому навчанні. Наші слухачі наполегливо готувалися до державної підсумкової атестації у школі та зовнішнього незалежного оцінювання. Вони систематизували та узагальнювали знання, отримані протягом навчання у школі, удосконалювали вміння та навички під час вирішення тестів, стали учасниками безкоштовних пробних тренінгів, які проводив наш університет, та учасниками апробації тестових матеріалів Українського центру оцінювання якості освіти. Сподіваємося, що все це сприятиме успішному проходженню державної підсумкової атестації у школі та зовнішнього незалежного оцінювання. Усім, хто закінчує в школі навчання, хочеться побажати отримати високі бали з тестування! Будемо раді бачити випускників підготовчого відділення 1 вересня 2014 року вже у якості студентів Запорізького національного університету».