Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Запорізькому національному університеті відбувся конкурс квіткових клумб

У Запорізькому національному університеті відбувся конкурс квіткових клумб

29.05.2014 14:32 ЗНУ конкурс клумб

Сьогодні в нашому університеті вперше відбувся конкурс клумб, створених представниками різних факультетів, Економіко-правничого коледжу та інших підрозділів вишу. Оцінювали змагання конкурсна комісія у складі: ректора ЗНУ, професора Миколи Фролова (голова комісії), проректора з АГР Сергія Кушніра, в. о. помічника ректора зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ Галини Микитів, завідувача кафедри садово-паркового господарства та генетики рослин, професора Віктора Ляха, директора студмістечка Армена Мхітаряна та голови Студради ЗНУ Ольги Лебедєвої.

Участь у конкурсі взяли клумби факультетів – математичного, фізичного, журналістики, філологічного, іноземної філології, біологічного, економічного, історичного та юридичного, а також клумба Економіко-правничого коледжу, спортклубу, адміністрації ЗНУ й Адміністративно-господарської частини. А представники факультету соціальної педагогіки та психології (на чолі з деканом Ольгою Пономаренко) привели до ладу територію парку біля 8 навчального корпусу ЗНУ (ПК ім. Дробязка).
Клумби Адміністративно-господарської частини («Галявина художника») й адміністрації ЗНУ були поза конкурсом, оскільки, за словами ректора Миколи Фролова, вони є надбанням університету. Варто зазначити, що робота над клумбою адміністрації ЗНУ ще не завершена і в майбутньому біля візочка з квітами з’являться ще й глечики, оформлені у патріотичних кольорах.
Зустрічали конкурсну комісію та представляли свої клумби керівники факультетів - декан математичного факультету Сергій Гоменюк; декан факультету журналістики Володимир Манакін; декан філологічного факультету Тамара Хом’як; декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна; декан економічного факультету Алла Череп; декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць та декан історичного факультету Володимир Мільчев, а також студенти та представники професорсько-викладацького складу.
Конкурсна комісія оцінювала клумби за декількома критеріями: площа клумби, густота насадження рослин, дизайн, час створення клумби, період цвітіння різних видів квітів, рівень догляду за рослинами та інші.
Так, ректор ЗНУ Микола Фролов разом із учасниками комісії відзначили, що найбільшими за територією є клумби факультету журналістики та спільна клумба юридичного й історичного факультетів. Ці клумби за рівнем догляду за ними отримали високі показники.
Приємною несподіванкою стала презентація клумби під назвою «Квітковий маскарад», створеною представниками філологічного факультету. Студенти розповіли про «мову квітів» (що саме символізує та чи інша квітка). Також члени журі відзначили й оригінальне оформлення клумби, серед рослин якої причаїлися іграшкові, виготовлені студентами власноруч, тварини – їжачки, зайчики, жабки, сонечка та інші.
Так, представники конкурсної комісії відзначили традиційний підхід до оформлення клумби спортивного клубу ЗНУ. Високо оцінили ідею представників математичного факультету – створення клумби, на якій немов серед польових рослин самовільно проросли різнобарвні декоративні квіти.
Відмітили члени комісії й патріотичність деяких клумб – спільна клумба юридичного та історичного факультетів містить надпис «ЗНУ», виконаний із «вічнозелених» кущів і декоративного каміння, та такий самий надпис, з поки що не розквітлих чорнобривців, ромашок і барвінку, на клумбі фізичного факультету. А також не оминули увагою клумбу біологічного факультету «Герб України» та клумбу економічного факультету - надпис із квітів «Економічний», виконану в патріотичних жовто-блакитних кольорах. Хоча, на прохання декана факультету Алли Череп, сьогодні їхня робота не брала участі в конкурсі, оскільки була не завершеною, тому вона буде оцінена вже завтра. А представники факультету соціальної педагогіки та психології побілили дерева у парку біля свого навчального корпусу (362 дерева) та прикрасили їх жовто-блакитними стрічками (86 дерев).
Клумба «Сонце, свобода та маленька квітка» Економіко-правничого коледжу, у свою чергу, була відзначена за новизну та сміливість її авторів, адже раніше ґрунт, де сьогодні ростуть саджанці, вважався неродючим.
Клумба факультету іноземної філології викликала у членів журі різні думки: декому сподобалась яскравість квітів і насиченість різними кольорами, а дехто навпаки вважав це недоліком. Але усі зійшлися на думці, що клумба доглянута на високому рівні й оформлена згідно вимог дизайну. Представники ФІФ зазначили, що їхня клумба є «душею» колективу факультету.
Представники біологічного факультету презентували клумбу «Життя, миру та сонця». Перший ярус – із зелених квітів – символізує життя та процвітання, другий ярус – блакитний – небо та мир, третій ярус – жовто-білий – сонце та день.
Члени журі висловлювали не лише своє захоплення клумбами, а й робили зауваження та виявляли недоліки, які у майбутньому автори клумб мають виправити.
Результати змагання будуть відомі пізніше, а нагородження переможців і номінантів відбудеться в понеділок, 2 червня, під час засідання ректорату.

Ксенія Назаренко