Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ презентували поетичну збірку Марини Брацило «Шовкова держава»

У ЗНУ презентували поетичну збірку Марини Брацило «Шовкова держава»

16.06.2014 17:00 Все Факультети Філологічний Презентація Наукова бібліотека філологічний факультет

16 червня в Науковій бібліотеці Запорізького національного університету відбулася презентація нової збірки поезій відомої поетеси, випускниці нашого вишу Марини Брацило «Шовкова держава». Захід проходив у рамках Всеукраїнського конкурсу молодої української поезії та авторської пісні «Хортицькі дзвони» імені письменниці.

На поетичну презентацію завітали директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації Владислав Мороко, представники Запорізького відділення Національної спілки письменників України та інших літературних об’єднань нашого міста, члени журі й оргкомітету поетичного конкурсу, викладачі та студенти ЗНУ й численні прихильники творчості талановитої поетеси.
«Шовкова держава» – сьома, посмертна, збірка поезій Марини Брацило, яка була випущена цього місяця накладом 500 примірників. Вона побачила світ у видавництві «Мистецька агенція “Наш Формат”» на благодійних засадах, а її видання приурочено до річниці трагічної загибелі поетеси 17 червня 2013 року.
До збірки увійшла, переважно, лірика суспільного та любовного спрямування, написана в останні два роки життя Марини. Однак у книзі є розділ «Пам'ять козацького степу» – низка віршів дуже співзвучних подіям сьогодення, але створених у більш ранній період. У своїх поетичних творах, сповнених любові до рідної землі та її історії, Марина Брацило розмірковує над історичним минулим, сьогоденням та майбутнім України, шукає відповіді на болючі питання та висловлює переконання, що на її рідну країну, як і на «Шовкову державу» в однойменній казці, попереду чекає світла, щаслива доля.
Варто зазначити, що рукопис книги до видання встигла підготувати ще сама авторка. Потім до роботи над нею долучилися її колеги – поетеси Лорина Тесленко, Олена Степаненко, науковці нашого університету Ольга Стадніченко й Анна Надь, а також талановитий художник і дизайнер Лариса Климова.
Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації Владислав Мороко у своєму привітальному слові зазначив, що він – палкий шанувальник творчості Марини Брацило. Владислав Валерійович подякував громадським діячам та авторському колективу видавців збірки за їх плідну роботу, а також - усім організаторам Всеукраїнського конкурсу молодої української поезії та авторської пісні «Хортицькі дзвони».
Мати поетеси Людмила Брацило у своєму виступі підкреслила, що більшість віршів її доньки присвячені звичайним людям, які шукають себе у цій країні: у своїх поезіях Марина звертається із закликом берегти свої родини, Україну і пам’ять свого народу. В останні роки життя поетеса написала вірш під назвою «Перепустка у вічність», який виявився пророчим. У ньому авторка звертається до Всевишнього, який єдиний знає нашу долю та долю України.
На сьогодні невпорядкованими та ненадрукованими залишаються ще багато рукописів прози та есе Марини Брацило. Крім того, до випуску готується музичний альбом, у якому будуть переспівані співаками запорізького краю пісні та вірші Марини. Пані Людмила висловила вдячність ректору ЗНУ Миколі Фролову за підтримку в організації Всеукраїнського конкурсу молодої української поезії та авторської пісні «Хортицькі дзвони» імені Марини Брацило, декану філологічного факультету Тамарі Хом’як, завідувачу кафедри українознавства ЗНУ Ользі Стадніченко, директору Наукової бібліотеки ЗНУ Валентині Герасимовій, директору видавництва «Наш Формат» Антону Мартинову та всім друзям й однодумцям Марини Брацило.
У своєму виступі під час презентації збірки директор Гуляйпільського краєзнавчого музею, член Національної спілки письменників України, поетеса Любов Геньба зауважила, що у багатьох віршах збірки Марини Брацило прославляється образ України, у її поезії відчувається глибоке знання українського народу, тому ця книга обов’язково повинна знайти свого читача.
Знаковість, актуальність і пророчий зміст багатьох творів Марини Брацило відзначила і завідувач кафедри українознавства Запорізького національного університету Ольга Стадніченко: «У своїх творах Марина описує сучасну Україну з позиції свого авторського бачення, адже вона серцем і душею відчувала нашу державу. Поет живе доти, доки живуть його вірші. Тому ми ще довго будемо пам’ятати ім’я Марини Брацило».
У свою чергу, поетеса Лада Хортич висловила сподівання, що нова книга творів поетеси буде проникати у людські серця, як це робила сама Марина Брацило, не залишаючи нікого байдужим.
Наприкінці зустрічі Людмила Брацило частину тиражу книги передала для читачів бібліотек міста Запоріжжя та до громадських об’єднань і організацій. Завершився захід виступом запорізького співака, композитора, діяча культури та журналіста Анатолія Сердюка, який заспівав пісні «Небесна сотня» і «Хортиця» та поділився своїми спогадами про яскраву та неординарну особистість молодої поетеси, яка завжди працювала на користь свого народу.

Олена Переверзєва