Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі кафедри акторської майстерності ЗНУ увійшли до складу журі фестивалю «Запорізька синерама»

05.09.2014 13:16 Кафедра акторської майстерності Факультет соціальної педагогіки та психології Конкурс

У нашому місті напередодні Дня українського кіно розпочався XVІ кінофестиваль вітчизняного кіно «Запорізька синерама». Цього року у рамках фестивалю відбудеться V (ювілейний) конкурс молодого кіно, у якому виявили бажання взяти участь близько 60 молодих кінематографістів з різних міст України. Оцінювати кінострічки молодих режисерів будуть відомі українські режисери, артисти, театральні діячі, а також старші викладачі кафедри акторської майстерності Запорізького національного університету: заслужений артист України Віктор Гончаров і заслужений діяч мистецтв України Геннадій Фортус.

Фестиваль традиційно проходить в кіноконцертному залі ім. О. Довженка. Його організаторами виступають Запорізька міська рада, Управління культури і мистецтв Запорізької міської ради, кіноконцертний зал ім. О. Довженка.
Мета фестивалю – звернути увагу продюсерів та інших працівників кіномистецтва на роботи молодих режисерів, сприяння обміну досвідом, отримання корисних порад від професійного журі в сфері кіновиробництва, а також відродження українського кінематографу, розширення міжнародних творчих контактів, популяризація Запорізького регіону як туристичної зони.
За роки існування цього кінофестивалю мешканці Запоріжжя мали унікальну можливість побачити нові кінострічки, зустрітися з кращими представниками української кіноіндустрії: кінокритиками, режисерами, відомими акторами театру і кіно. Цього року у рамках фестивалю вже відбулося досить багато заходів: дитячий кіно-ранок, свято «Пишаємось тобою, наш Рідний край!», фотовиставка «Моя ненька Україна», прем’єрний показ фільму «Одинок по контракту», а також кіно-концерт «То моя земля», під час якого відбулася творча зустріч з талантами Запоріжжя, режисером фільмів «Тарас Бульба» та «В мае 42-го» Євгенієм Березняком і показ стрічок молодих запорізьких кінорежисерів. Крім того, 4 вересня до Дня міста, Дня українського козацтва і 120-ї річниці з Дня народження Олександра Довженка у кінозалі відбулося «Свято козацької звитяги – свято родини, добра і наснаги».
Сьогодні, 5 вересня, учні професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області відвідають урок мужності «Україна – моя свята земля», у якому візьмуть участь військовослужбовці Збройних Сил України.
Свято ж молодого кіно відбудеться 6-7 вересня. Протягом цих двох днів у кіноконцертному залі ім. О. Довженка о 10:00 проходитиме перегляд конкурсних фільмів молодих режисерів Запоріжжя, України та гостей кінофестивалю.
Крім того, 6 вересня о 18:00 усі бажаючі мають можливість відвідати кіно-свято німого кіно «Життя моє – кінематограф», а 7 вересня – завітати на прес-конференцію (о 16:00) та переглянути кращі фільми конкурсу молодого кіно (о 18:00).
8 вересня о 18:00 відбудеться урочисте закриття кінофестивалю та кіно-свято «Мистецтва життєдайна мудрість в кіно пророщує любов!».
9 вересня – останній день кінофестивалю, під час якого відбудеться кіно-свято «Україні – наші творіння», прес-конференція (о 16:00) і творча зустріч з авторами фільму «Такие красивые люди», а також допрем’єрний показ цієї кінострічки (о 18:00).

Фотографії з сайту – http://www.dovzhenko.zp.ua/cinerama/