Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті іноземної філології поновив свою роботу «Speaking club»

На факультеті іноземної філології поновив свою роботу «Speaking club»

30.09.2014 16:27 Все Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології студентська рада навчання

Студентський актив Запорізького національного університету намагається спонукати якомога більше своїх ровесників до інтенсивного вивчення іноземних мов. Представники не лише університетської студради, але й окремих факультетів підходять до цього питання творчо, доводять представникам студентської спільноти, що вивчати мови можна не лише під час занять чи на платних курсах, але й спільними зусиллями. Так, на факультеті іноземної філології відновив свою роботу «Speaking club», що розпочав свою діяльність, за ініціативи самих студентів, ще навесні минулого року.

За словами студентки 3 курсу напряму підготовки «Французька мова та література», голови студради факультету іноземної філології Тетяни Фанасей, засідання мовного клубу перетворилися на гарну традицію для цього факультету. Більше того, тематичні зібрання знаходять все більше прихильників. Так, цього навчального року до Тетяни та до її одногрупниці, голови міжнародного сектору факультетської студентської ради Анастасії Брус студенти зверталися із пропозицією розширити мовний спектр «Speaking club». Звісно, всім охочим краще опанувати певну іноземну мову пішли назустріч.
Якщо минулого навчального року учасники клубу обмежували своє спілкування англійською та французькими мовами, то 30 вересня відбулося перше засідання мовного клубу німецькою мовою. 1 жовтня всі охочі можуть завітати о 14.30 до 302 аудиторії навчального корпусу № 2, аби поспілкуватися іспанською мовою, а 2 жовтня збираються ті, хто хоче вдосконалити свою французьку.
Зараз переважна більшість учасників «Speaking club» – студенти факультету іноземної філології, однак уже знайшовся студент фізичного факультету, який вирішив відвідувати ці зібрання. Минулого ж року серед постійних учасників таких зустрічей були представники юридичного та біологічного факультетів.
«Ми будемо раді бачити всіх, кого цікавить неформальне спілкування іноземними мовами на зібраннях «Speaking club», - запевнила Тетяна Фанагей. Представники інших факультетів про розклад роботи клубу зможуть дізнатися або через групу студради факультету іноземної філології, що діє «Вконтакте», або з оголошень, що регулярно вивішуються на інформаційній дошці нашої студентської ради, біля 302 аудиторії навчального корпусу № 2».
Засідання клубу походять у дружній, невимушеній обстановці: будь-хто із його учасників, хто зможе запропонувати для обговорення цікаву тему, стає модератором зустрічі. Учасники клубу переглядають іншомовні відео-файли та дискутують на обрану тему, грають в мовні ігри. Незабаром на засіданнях клубу, що проходитимуть англійською та французькою мовами, будуть присутні носії мов – іноземні викладачі, які викладатимуть на ФІФ. Зараз члени студентської ради факультету хочуть знайти носіїв німецької та іспанської, які б теж долучилися до роботи «Speaking club».
За словами заступника декана з виховної роботи факультету іноземної філології Олександра Манова, ця ініціатива студентської ради ФІФ, як і всі інші, знайшла всебічну підтримку на рівні керівництва факультету. «Звісно, ведучим засідання може бути і будь-хто з викладачів, якщо запропонує цікаву тему для обговорення в студентській аудиторії. Однак головна ідея цієї форми мовної роботи – невимушене спілкування студентів між собою, коли вони не бояться випадково зробити якусь помилку, тому починають вільно розмовляти на актуальні для них теми іноземними мовами», - зазначив Олександр Дмитрович.

Таміла Тарасенко