Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В Економіко-правничому коледжі обговорили стратегію розвитку України в контексті євроінтеграційних процесів

14.10.2014 10:29 Все Коледжі та філії Економіко-правничий коледж ЕПК колоквіум

13 жовтня в рамках тижня історії права в Економіко-правничому коледжі Запорізького національного університету відбувся колоквіум на тему «Стратегія розвитку України до 2020 року. Реформи Президента України Петра Порошенка в контексті євроінтеграційних процесів».

Під час колоквіуму, у якому взяли участь студенти 1-2 курсу, були заслухані і обговорені доповіді з різних проблемних питань, а саме: реформування судової, правоохоронної, податкової системи, підвищення економічного потенціалу України і зростання її інвестиційної привабливості.
Ця форма навчальних занять, яка застосовується у вищих навчальних закладах, має на меті виявити й поліп¬шити знання студентів в соціально-політичній сфері.
Модераторами та організаторами цієї зустрічі виступили викладачі ЕПК ЗНУ Михайло Волобуєві Максим Носик.
Під час колоквіуму були обговорені першочергові реформи, які передбачені цією стратегією, а саме: оновлення влади та антикорупційна реформа, судова реформа, децентралізація та реформа державного управління, дерегуляція та розвиток підприємництва, реформа правоохоронної системи, реформа системи національної безпеки та оборони, реформа системи охорони здоров’я і податкова реформа.
Розпочався захід виступом викладача історії Михайла Волобуєва, який наголосив на важливості та актуальності стратегії розвитку України та реформ Президента України Петра Порошенка в контексті євроінтеграційних процесів. Також він згадав про жертви наших вояків на кордонах України і запропонував вшанувати їх хвилиною мовчання. Крім того, Михайло Станіславович відзначив важливість державних програм з енергозбереження та популяризації України у світі. «Реалізація цих реформ залежить саме від студентів та молоді», - зазначив Михайло Волобуєв.
Студенти ЕПК Олена Дмітрєва, Дарина Шурига, Юлія Звєрєва, Олена Білоус та Анна Ніколаєва підготували низку доповідей, які стосувались проблемних аспектів правоохоронної, податкової, судової та економічної реформ, а також можливостей їх реалізації в повному обсязі. Так, у своїх доповідях студенти Олена Білоус та Анна Ніколаєва звернули увагу на економічне підґрунтя реформ та туристичну привабливість Запорізького регіону. А студентка 2 курсу спеціальності «Правознавство» Дарина Шурига наголосила на введенні принципу прозорості правоохоронних органів, зменшенні бюрократичного апарату та верховенстві права.
Завершуючи зустріч, Михайло Волобуєв відзначив стратегію розвитку молодіжної політики, яка передбачає можливість професійної та особистої реалізації молоді та студентів.

Олена Переверзєва