Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ЗНУ відвідали семінар «Європейські освітні програми для молоді»

Студенти ЗНУ відвідали семінар «Європейські освітні програми для молоді»

30.10.2014 13:29 Студентська рада ЗНУ Відділ міжнародних зв’язків та роботи з іноземними студентами ЗНУ

30 жовтня у Запорізькому національному університеті відбувся семінар на тему «Європейські освітні програми для молоді», у якому виявили бажання взяти участь 60 студентів нашого університету. Організаторами заходу виступили Студентська рада ЗНУ, Молодіжний центр німецької культури «Заммельзуріум» за підтримки Відділу міжнародних зв’язків та роботи з іноземними студентами ЗНУ. Партнери заходу – Німецька служба академічних обмінів, Харківська громадська організація «MultiKultiUA», Goethe-Institut в Україні та Генеральне консульство Федеративної республіки Німеччини у Донецьку.

Привітати учасників семінару від імені ректорату ЗНУ завітав проректор з наукової роботи, д.і.н., професор Геннадій Васильчук. Він висловив сподівання, що студенти отримають багато корисної інформації про різноманітні європейські освітні програми, які у майбутньому стануть у нагоді для їхнього навчання та професійної діяльності. Також Геннадій Миколайович нагадав присутнім, що вони мають можливість покращити свій рівень володіння іноземною мовою у Центрі вивчення іноземних мов ЗНУ та зазначив, що адміністрація університету завжди підтримує і допомагає студентам у їхньому бажанні пройти стажування за кордоном чи отримати освіту в іноземному університеті за програмами академічного обміну.
Із вітальними словами до учасників семінару звернулись і лектори заходу: голова Харківської громадської організації «MultiKultiUA» Сергій Савицький, член правління Молодіжного центру німецької культури «Заммельзуріум», спеціаліст відділу культури Посольства Німеччини в Україні, випускниця ЗНУ Катерина Єсікова, лектор німецької служби академічних обмінів DAAD в Дніпропетровському національному університеті ім. О. Гончара Олаф Міттельштрас та голова міжнародного сектору Студентської ради ЗНУ, віце-директор Молодіжного центру німецької культури «Заммельзуріум» Марія Василега.
Учасники семінару були розділені на чотири групи. Кожна група студентів мала можливість взяти участь у роботі двох секцій з чотирьох: «Кваліфікаційне навчання на прикладі німецької служби академічних обмінів DAAD», «Літні стажування та практики на прикладі Харківської громадської організації «MultiKultiUA»», «Волонтерські програми на прикладі Європейської волонтерської служби (European Youth Portal)» та «Міжнародні молодіжні обміни на прикладі «Eurocamp».
Крім того, усі охочі мали можливість пройти тестування на знання німецької мови, за результатами якого студенти отримали сертифікати.
Наприкінці заходу учасники семінару поділились своїми враженнями від прослуханих лекцій та поставили організаторам та лекторам заходу питання, які їх цікавили.

Олена Ярошенко