Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Презентація освітніх послуг ЗНУ зацікавила відвідувачів виставки «Абітурієнт-2015»

07.11.2014 09:45 Університет виставка профорієнтаційна робота

6 листопада в приміщенні виставкового центру «Козак-палац» відбулося урочисте відкриття триденної виставки «Ярмарок освіти». Цього разу в її рамках об’єднали свою роботу XVI спеціалізована виставка навчальних закладів «Абітурієнт - 2015» й «Освіта за кордоном-2015», яка проходить уже вп’яте. Серед її учасників традиційно був представлений і Запорізький національний університет.

Цього разу, як і кілька попередніх років, представники нашого вишу протягом усіх днів роботи виставки спілкуватимуться з її відвідувачами – абітурієнтами та їхніми батьками. Викладачі та студенти розповідатимуть вступникам про переваги навчання на різних факультетах нашого вишу й допомагатимуть зробити найважливіший у їхньому житті вибір: визначитись, який саме ВНЗ слід обрати, аби здобути омріяний фах.
Цього року учасниками виставки, організованої Департаментом освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації, Департаментом освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради, Запорізьким обласним центром зайнятості та Запорізькою торгово-промисловою палатою, стали 50 провідних вищих навчальних закладів, як із нашої області, так і з інших міст України та із-за кордону.
Запорізький національний університет був представлений на виставці п’ятьма павільйонами: власне нашого вишу, Економіко-правничого й Торгових коледжів, освітніх центрів (були презентовані Центр післядипломної освіти, Центр вивчення іноземних мов, Центр вивчення німецької мови, Французький лінгвістичний центр) та Українсько-швейцарського центру «Англійська для малюків». На заході від Запорізького національного були присутні перший проректор Олександр Бондар, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, в.о. помічника ректора зі зв’язків з громадськістю Галина Микитів, декани, директори коледжів, викладачі та студенти нашого вишу.
Павільйони ЗНУ користувалися неабиякою популярністю серед відвідувачів заходу. Так, директор Економіко-правничого коледжу Олена Грибанова й директор Торгового коледжу Олександр Олійник відзначили, що серед школярів, які завітали на виставку зранку, ще до її офіційного відкриття, чимало тих, кого зацікавили освітні можливості, які надають вступникам структурні підрозділи Запорізького національного університету.
Не оминули своєю увагою стенди нашого вишу і представники місцевих ЗМІ. Так, відповідаючи на запитання журналістів запорізьких телеканалів щодо того, наскільки важливим є для ЗНУ участь в «Абітурієнті-2015», перший проректор Олександр Бондар запевнив, що для нашого вишу це – велика честь. «Наш вищий навчальний заклад, як і інші провідні вітчизняні й зарубіжні виші зібралися разом, аби представити на розсуд абітурієнтів свої найважливіші напрацювання у всіх галузях діяльності вищих навчальних закладів. Ми прагнемо допомогти зорієнтуватися вступникам в усій різноманітності послуг, які надає сьогодні освітній ринок. Сподіваюся, що старшокласники скористаються своїм шансом і зроблять правильний вибір, у тому числі – і завдяки цій виставці», - зазначив Олександр Григорович.
Під час урочистої церемонії відкриття «Ярмарку освіти» до присутніх на заході звернулися високопосадовці та представники запорізьких вищих навчальних закладів. Так, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Валерій Еделєв зазначив, що якісні знання стали запорукою достойної кар’єри, і наголосив, що, на його думку, вищі навчальні заклади нашого міста всіх рівнів акредитації здатні забезпечити своїм студентам найкращу освіту.
До цієї думки приєднався й заступник директора Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації, начальник управління професійно-технічної, вищої освіти та кадрової роботи Олександр Базь. Він подякував організаторам заходу і висловив сподівання, що серед навчальних закладів усіх рівнів акредитації, представлених на виставці, її відвідувачі зможуть обрати саме свій - той, навчання в якому забезпечить їм усіх у подальшому житті.
Перший проректор Запорізького національного університету Олександр Бондар привітав учасників та гостей виставки із такою важливою подією. Також Олександр Григорович висловив сподівання, що освітні заклади зможуть правильно зорієнтувати старшокласників та їхніх батьків і нададуть їм вичерпну інформацію, щоб абітурієнти змогли зробити свідомий вибір щодо отримання вищої освіти.
Ректор Запорізької державної медичної академії Юрій Колесник, в.о. ректора Запорізької державної інженерної академії Євген Швець, проректор з науково-педагогічної роботи і виховання студентів Запорізький національного технічного університету Сергій Яримбаш, проректор з науково-педагогічної роботи та допрофесійної підготовки Класичного приватного університету Дмитро Єрмоленко та перший проректор Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій Алла Двигун приєдналися до цих побажань і висловили сподівання, що робота виставки буде плідною для всіх її учасників.
Після символічного перерізання стрічки програма урочистостей з нагоди відкриття виставки продовжилася святковим концертом, у якому взяли участь студенти вишів-учасників вишів. Серед них були і представниці вокальної студії «Кантилена» Центру культури ЗНУ Аліна Сур (економічний факультет) й Анастасія Шупранова (факультет журналістики).

Таміла Тарасенко