Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ письменник Євген Положій презентував свій новий роман «Риб`ячі діти»

У ЗНУ письменник Євген Положій презентував свій новий роман «Риб`ячі діти»

14.11.2014 10:16 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет візит зустріч

Творча зустріч автора зі студентами та викладачами філологічного факультету пройшла в рамках його туру Україною (Харків-Мелітополь-Запоріжжя-Дніпропетровськ). Модератором заходу був випускник ЗНУ, запорізький письменник, музикант Валентин Терлецький.

Представила гостей заступник декана філологічного факультету Валентина Ніколаєнко, яка і надала їм слово для виступу. Валентин Терлецький відрекомендував колегу як світлого й райдужного письменника, кожна книга якого несе оптимізм. У дружній і веселій атмосфері Євген Положій розповів про себе, свої творіння (а їх вже видано майже 10). Студенти дізналися, що крім написання книг Євген ще працює у журналістиці: він є шеф-редактором газети «Панорама» та ще кількох ЗМІ у Сумах. До речі, батько Євгена Положія також був письменником, тож син пішов по його стопам.
Спершу гість розповів студентам про кілька своїх творів: «Туркін», «Мері та її аеропорт», «Повість про справжнього самурая», «Потяг», «Дядечко на ім’я Бог», «Вежі мовчання», «По той бік пагорбу», «Юрій Юрійович, улюбленець жінок». А згодом детальніше презентував «Риб’ячі діти» - свій останній роман. «Якщо ми закриваємо очі на буденне щоденне вбивство бродячих тварин, - зауважив автор, - то рано чи пізно з такою ж легкістю і банальністю люди почнуть вбивати одне одного». Євген Положій розповів, що герої тексту — Художник, краєзнавець, Танцівниця, Священик, Директор Цвинтаря, Мер, Ветеран, Дівчинка, Собаколов — рятують і знищують, відкривають крематорій і знімають кіно, гублять десятиріччя і колекціонують миті, одвічно шукають шпаринку між невблаганними коліщатками часу, балансуючи між плинністю сучасного світу і меморіалами минулого. Зрештою, кожного з них (кожного з нас) настигає свій персональний Снайпер.
Формат зустрічі поступово перейшов у діалог. У автора цікавилися про написані ним вірші. Євген Положій відзначив, що готує їх тільки для декламації на творчих зустрічах із читачами. Студенти цікавилися, наскільки легко йому писати. Письменник зізнався, що по-різному. Він вважає, що дуже корисно автору виписуватися. Особисто йому в цьому допомагають умови дедлайну в роботі у ЗМІ. На запитання про улюбленого письменника, Євген Положій відповів: «Той, кого читав останнім. Зараз це Томас Вулф із його книгою «Мужчина у повний зріст».
Насамкінець, гість, керуючись власним досвідом, закликав студентів читати книжки й подорожувати. По закінченню зустрічі він роздавав автографи та фотографувався з прихильниками своєї творчості. Крім того, ввечері Євген Положій провів творчу зустріч у п’ятому навчальному корпусі ЗНУ для відвідувачів безкоштовних курсів із української мови.

Марія Канцелярист