Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На історичному факультеті обрали голову Студентської ради

На історичному факультеті обрали голову Студентської ради

17.11.2014 11:20 Все Факультети Історії та міжнародних відносин Історичний факультет студентська рада вибори

На позачерговій звітно-виборчій конференції історичного факультету обрали голову Студентської ради факультету. За право обіймати цю посаду боролися студенти факультету Максим Касьян та Катерина Черняк. Протоколом на заході було зареєстровано 34 особи, які під час реєстрації отримали свої мандати.

Відкрила захід голова Студентської ради ЗНУ Ольга Лебедєва, яка підкреслила, що ці вибори – дуже важлива подія. «Студентство – це майбутнє України. Ви – є сила»,- зазначила Ольга. Також привітала присутніх і заступник декана з навчальної роботи Ірина Кривко. Ірина Миколаївна висловила сподівання, що голова Студради сформує достойну команду, захищатиме права та інтереси студентства. До слів колеги приєднався і заступник декана з виховної роботи Роман Молдавський, який звернувся до студентів із твердим переконанням, що той, хто переможе у голосуванні, приділятиме достойну увагу діяльності на благо історичного факультету.
Врешті присутні перейшли до робочих питань. Секретар звітно-виборчої конференції Анна Дятленко внесла у протокол склад лічильної комісії: Ірину Точіліну, Анастасію Рябчевську та Сергія Богданова. Згодом учасники конференції прослухали звіт діючого голови Студради факультету Віктора Буренкова. Він зізнався, що достроково припиняє свою діяльність за станом здоров’я та через прагнення більше часу приділяти науковій роботі. Також Віктор відзвітувався про найпомітніші заходи, до організації яких Студрада активно долучилася, а саме: День закоханих, Міс-ЗНУ, День історика, Дні Європи, де факультет представляв Шотландію, Флешмоб до Дня миру, «Дозвольте відрекомендуватися, перший курс» та багато інших. «Найголовнішим нашим досягненням, - зазначив Віктор Буренков, - було те що, що ми підтримали традиції факультету. Скажімо, газету «Кліо» перевели для зручності в електронний формат, втілили в життя ідею проведення нашого дискусійного клубу. Нашим наступникам хотілося б побажати використовувати у своїй роботі демократичний стиль управління».
Під час голосування присутні позитивно оцінили роботу вже колишнього складу факультетської студради та запросили до слова кандидатів на посаду голови органу студентського самоврядування. Першим виступив Максим Касьян, який у мультимедійній презентації відрекомендував свою команду. До неї, зокрема, увійшли Тетяна Грузова, Олександр Горєлов, Анна Маркевич, Марія Горелик, Анна Супрун та інші. Коментуючи свою програму, Максим підкреслив, що планує всю роботу колективу ділити на поточну й планову. Основними принципами діяльності вважає основи колегіальності, відкритості до студентських ініціатив. Запитання, які ставили Максиму Касьяну, стосувалися його планів щодо співпраці із благодійними фондами, формами роботи із Науковим товариством студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених історичного факультету. Із запланованих найближчим часом заходів кандидат виділив Тиждень факультету, День збройних сил України, День архівіста, День міжнародника тощо.
Наступною слово взяла Катерина Черняк. Вона обрала гаслом своєї кампанії девіз «Розум. Воля. Результат». У мультимедійній презентації дівчина відрекомендувала й свою команду. До неї увійшли Світлана Люта, Вадим Супруненко, Андрій Євдокимов, Аліна Жеребцова, Людмила Данилюк та інші. Розповідаючи про плани роботи, Катерина підкреслила, що хотіла б запровадити на факультеті стенд досягнень його студентів та скриньку скарг, ввести рейтинг старост, покращити інформаційну роботу сектора, щоб на стінах факультетського коридору частіше з’являлися стіннівки, а ще випустити друком збірник віршів своїх колег. У Катерини Черняк цікавилися, чи буде реакція на отримані скарги своєчасною та результативною. Вона відповіла, що колегіально і представники студентства, і деканату розглядатимуть отримані зауваження і обов’язково реагуватимуть на кожне з них.
Після виступів кандидатів присутні проголосували за обраних ними кандидатів. Лічильна комісія після кількахвилинних підрахунків оголосила наступні результати: за Максима Касяна відали свої голоси 20 осіб, за Катерину Черняк – 10. Чотири бюлетені виявилися зіпсованими.
Отже, новим головою Студентської ради історичного факультету став Максим Касьян. За традицією він заприсягнувся на ІІ томі історії Михайла Грушевського боронити права студентів факультету, відстоювати їх свободи та підвищувати авторитет історичного факультету Запорізького національного університету.

Марія Канцелярист