Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбувся методичний семінар з біології для шкільних вчителів

У ЗНУ відбувся методичний семінар з біології для шкільних вчителів

27.11.2014 14:44 Все Факультети Біологічний Біологічний факультет

На базі біологічного факультету ЗНУ відбувся другий у цьому навчальному році методичний практико-орієнтований семінар для вчителів на тему «Алгоритми розв’язання задач підвищеної складності з хімії та біології в межах підготовки школярів до Всеукраїнських учнівських олімпіад». Участь у ньому взяли понад 70 вчителів хімії та біології запорізьких шкіл.

Гостей заходу зустріли і привітали його організатори: методист Інформаційно-аналітичного методичного центру Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради Людмила Микитенко, проректор з наукової роботи Запорізького національного університету Геннадій Васильчук і декан біологічного факультету ЗНУ Людмила Омельянчик.
Людмила Олександрівна розповіла присутнім про біологічний факультет ЗНУ та науково-методичне забезпечення викладання природничих дисциплін, про умови вступу та навчання на факультеті, а також про можливості використання науково-методичних розробок у процесі викладання хімії та біології в школі та під час підготовки учнів до олімпіад, конкурсів та ЗНО. Водночас вчителі побачили відеопрезентацію про напрями роботи різних кафедр і студентське життя на факультеті. Декан також звернула увагу присутніх на зміни, передбачені новим Законом України «Про вищу освіту». Нагадала вона і про нововведення зовнішнього незалежного оцінювання знань та вступної кампанії-2015. Так, наступного року раніше розпочнеться реєстрація та проведення атестації із зовнішнього незалежного оцінювання: вже в квітні розпочнуться тестування. Зарахування наступного року здійснюватиметься в одну хвилю. Під час проведення ЗНО абітурієнти мають визначитися з вишами, до яких хочуть вступити: свої пріоритети вони будуть фіксувати в спеціальній анкеті. Таким чином, за умов успішного складання ЗНО і зарахування до вишу на бюджетну форму навчання, абітурієнт отримає можливість вступити лише до одного ВНЗ – саме того, який він позначить першим у рейтингу. Якщо він змінить своє рішення та побажає навчатися в іншому вищому навчальному закладі, то зможе це здійснити лише на умовах контракту.
Професор Людмила Омельянчик також розповіла про інноваційні технології навчання на біологічному факультеті. Вона нагадала про електронний банк навчально-методичних матеріалів, розміщений на сайті ЗНУ у розділі “Навчання”. Тут можна знайти всі необхідні для забезпечення навчального процесу матеріали: методичні рекомендації, лекції з різних курсів, самостійні та контрольні роботи тощо. Ними користуються не тільки студенти і викладачі університету - ця база даних може бути корисною також для викладачів та учнів шкіл у процесі підготовки до контрольних робіт, олімпіад та ЗНО з біології.
Під час семінару з доповідями також виступили завідувач кафедри фізіології з курсом ЦО Валентина Бовт з темою «Науково-методичні підходи до розв’язання задач і тестів із загальної біології» та доцент кафедри хімії Наталія Лашко з темою «Основи термодинаміки та хімічної кінетики». У перервах між лекціями гості ЗНУ змогли оглянути аудиторії і лабораторії біологічного факультету, а також заповнити анкети з пропозиціями щодо проведення наступного методичного семінару. Представники шкіл отримали буклети і науково-методичну літературу, підготовлену для них науковцями ЗНУ.

Олена Хлистун