Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Факультет соціальної педагогіки та психології співпрацює з сімейним клубом «Райдуга»

01.12.2014 11:49 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет соціальної педагогіки та психології сімейний клуб «Веселка»

29 листопада на факультеті соціальної педагогіки та психології провели чергове засідання сімейного кіноклубу «Райдуга», співорганізатором якого є Екологічний центр Запоріжжя – давній партнер Запорізького національного університету з питань різних галузей освіти.

Коментуючи роботу кіноклубу «Райдуга», декан факультету соціальної педагогіки та психології Ольга Пономаренко підкреслила: «Головна мета діяльності такої творчої структури – створення простору гармонійної взаємодії вчених, фахівців і громадськості для інтеграції науки, просвітницьких програм та інновацій в галузях виховання і освіти. Такі заходи спрямовані на популяризацію кращого досвіду позитивного впливу кіноосвіти на розвиток творчого потенціалу людини».
Традиційно засідання клубу проходять кожну останню суботу місяця. Його учасники – діти та їхні батьки, рідні, друзі – збираються разом, щоб переглянути та обговорити певний фільм. Стрічки для них підбирають розвиваючі, глибокі – ті, що спонукають мислити. Гості залишають свої побажання організаторам заходу в письмовій формі.
Керівник Екологічного центру Запоріжжя Наталія Пічкур розповіла, що такі зібрання – наче майданчик для спілкування дорослих і дітей, різних поколінь, різних соціальних рівнів. Серед запрошених - чимало школярів різного віку, вчителів, викладачів і студентів. Цього разу завітали на засідання і представники підліткового центру, в якому навчаються діти з різних районів Запорізької області.
Що ж до співпраці із Запорізьким національним університетом, то її Наталія Пічкур вважає у діяльності Екологічного центру провідною. Плідними є стосунки структури не тільки з факультетом соціальної педагогіки та психології, але з економічним, біологічним факультетами, Науковою бібліотекою ЗНУ. Майже щомісяця у ЗНУ проводяться заходи у рамках такою спільної діяльності: круглі столи, творчі зустрічі, конференції тощо. Засідання сімейного клубу «Райдуга»– один із них. Підбір фільмів, як правило, справа першого президента відомого запорізького кіноклубу «Сходження» Володимира Кириченка. Він і цього разу відкрив засідання, розповів гостям про нідерландську стрічку, яку підготували для перегляду. Але також той чи інший фільм рекомендують і викладачі факультету соціальної педагогіки та психології. Зокрема, завідувач навчальної лабораторії лікувальної педагогіки Наталія Мамай, доцент кафедри практичної психології Євгенія Калюжна, доцент кафедри соціальної педагогіки Юліанна Мацкевич, яка опікується факультетським кіноклубом «Інсайт». Його засідання часто проходить спільно з «Райдугою», адже мають на меті однакові завдання. Беруть участь у такій роботі й студенти факультету. Серед них особливо варто відзначити представників Студентської ради – голову її наукового сектора та профспілки Ріту Крусір та колишню голову студради факультету СПП Катерину Зайченко. Між іншим в їхніх планах – більш активне залучення до таких зібрань студентів спеціальності «Акторська майстерність», які б до психолого-педагогічних анотацій могли б додати коментарі щодо художньо-естетичних ліній стрічок.
В суботу гостям клубу запропонували для перегляду нідерландську сімейну драму «Хороші діти не плачуть» (Achtste Groepers Huilen Niet) режисера Деніса Ботса. В ній йдеться про те, як зберегти інтерес до життя, радість і добро у серці, якщо раптом життя в одну мить змінилося. Сюжет стрічки розгортається навколо історії 11-річної Еккі, яка має невиліковну хворобу, та життя її друзів після важкої втрати. Організатори запропонували після перегляду осмислити фільм до наступної зустрічі, і, навіть, викласти свої роздуми у письмовій формі, адже відразу після перегляду дуже важко озвучити свої враження. Наголосили й на символічності синглу фільму «Ти пішла, залишила слід по собі, і тепер ти стала яскравою зіркою». Провели паралель і з фільмом «Чучело» з Крістіною Орбакайте, з яким учасники клубу «Райдуга» знайомилися минулої зустрічі. Сюжетні лінії цих стрічок подібні – життя шкільного класу, стосунки з однокласниками, але ж форми їх втілення геть різні.
Наступна творча зустріч за участю дітей, їхніх батьків, викладачів та студентів факультету СПП з переглядом кращих фільмів вітчизняного та світового кінематографа, де учасники обговорюватимуть побачене, ділитимуться своїми роздумами з приводу актуальних соціальних тем відбудеться 20 грудня.

Марія Канцелярист