Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Для студентів ЕПК провели інформаційно-освітній тренінг щодо соціального партнерства як фактору розвитку місцевої демократії

04.12.2014 08:23 Все Коледжі та філії Економіко-правничий коледж Економіко-правничий коледж навчання семінар зустріч

3 грудня до Економіко-правничого коледжу Запорізького національного університету завітав Почесний Президент Регіонального молодіжного еколого-краєзнавчого Центру «Сварог», голова постійної комісії Запорізької міської молодіжної ради при Запорізькій міській раді, випускник нашого вишу Юрій Білий. Почесний гість провів для студентів спеціальності «Соціальна робота» ЕПК інформаційно-освітній тренінг «Соціальне партнерство як фактор розвитку місцевої демократії». Захід відбувся в рамках проведення Тижня соціальної роботи, що зараз триває в коледжі.

Співорганізаторами тренінгу виступили відділ по роботі з молоддю та сім’єю Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради, Економіко-правничий коледж Запорізького національного університету, Постійна комісія з питань розвитку підприємництва, торгівлі, побутового обслуговування та захисту прав споживачів Запорізької міської молодіжної ради при Запорізькій міській раді. Ініціюючи та проводячи цей захід, вони ставили собі за мету підвищити рівень знань його учасників щодо питань формування соціального партнерства як фактору розвитку місцевої демократії, а також – щодо діяльності органів місцевого самоврядування та особливостей ефективної організації соціальної роботи на місцевому рівні.
На початку заходу директор ЕПК Олена Грибанова подякувала Юрію Білому та іншим гостям за дієву співпрацю, а також закликала студентів поставитися до участі у семінарі з максимальною серйозністю, адже там, зокрема, йшлося про можливе працевлаштування випускників спеціальності «Соціальна робота» за фахом. «Серед присутніх на заході є ті, хто вже наступного року отримають дипломи. Хоча більшість із вас продовжить навчання на факультеті соціології та управління ЗНУ, однак, дехто буде шукати роботу вже в 2015 році. Про це треба думати вже сьогодні, під час навчання, а не тоді, коли ви вже отримаєте дипломи», - зауважила Олена Євгенівна.
Перш ніж розпочати семінар, Юрій Степанович, повідомив про те, що Молодіжний центр зайнятості, який діє при Запорізькій міській раді, нещодавно очолила студентка факультету соціології та управління нашого університету Валерія Овчарова. Серед багатьох інших проектів вона почала втілювати в життя акцію «Волонтерська книжка»: кожен студент, який під час навчання братиме участь у соціальних, екологічних, культурно-масових заходах тощо, отримуватиме відповідні записи у таку книжку, створену за зразком трудової. Це в майбутньому має справити позитивне враження на роботодавців, які часто під час співбесіди з потенційними працівниками вимагають відомості про досвід роботи.
Також Юрій Білий підкреслив унікальність самого існування такої структури, як Запорізька міська молодіжна рада, на теренах нашої держави. Кожен представник молоді, який бажає впливати на соціальні процеси нашого краю, може завітати туди із пропозицією та отримати всебічну підтримку. Крім того, він повідомив, що, завдяки ініціативі ЗММР, була укладена домовленість про можливість проходити практику для студентів ЕПК на базі Запорізької міської ради із подальшим включення до кадрового резерву.
Під час самої доповіді, що супроводжувалась презентацією, лектор дав визначення таким поняттям, як соціальна робота, волонтерство й соціальне партнерство. Останнє, на думку організаторів семінару, це – активна взаємодія представників місцевих органів влади, бізнесу і суспільства заради досягнення спільної мети. В ігровій формі Юрій Семенович висвітлив перед аудиторією різні моделі соціальної поведінки, перерахувавши їхні переваги й недоліки. Також він на прикладах конкретних заходів розглянув основні напрямки діяльності Запорізької міської молодіжної ради та вдалих соціальних проектів. Зокрема, він навів приклад випускниці ФСУ Євгенії Макаренкової, яка тему своєї дипломної роботи щодо вирішення проблем працевлаштування людей з особливими потребами, перетворила на успішний соціальний проект, який отримав грант. Також у презентації йшлося про Топ-10 проблем запорізької молоді: низький рівень життя, незадовільне фізичне і психічне здоров’я, наркотична та інтернет-залежності, обмежена кількість робочих місць, високий рівень злочинності тощо. При цьому підкреслювалось, що лише завдяки активній позиції тих випускників вишів, які мають досвід соціальної роботи та бажання змінювати життя на краще, можна буде подолати ці суспільні негаразди.
До цієї думки приєдналися інші почесні гості заходу – діючий Президент правління ЕКЦ «Сварог» Ольга Максіменко й випускниця нашого вишу, приватний підприємець, учасник багатьох соціальних акцій Євгенія Макаренкова.
Під час семінару його учасникам роздали матеріали, у яких були основні відомості щодо заходу, контактні дані його організаторів та більше інформації щодо грантової програми Євгенії. Крім того, наприкінці зустрічі її організатори попросили студентів заповнити анкети учасників, а саму відеопрезентацію передали викладачам коледжу, аби всі охочі змогли більш детально ознайомитися із включеними до неї матеріалами.

Таміла Тарасенко