Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відкрито Регіональне відділення Центру німецького права Київського національного університету ім. Т. Шевченка

У ЗНУ відкрито Регіональне відділення Центру німецького права Київського національного університету ім. Т. Шевченка

12.12.2014 11:13 Все Факультети Юридичний Юрфак Центр німецького права

11 грудня в Запорізькому національному університеті був підписаний меморандум про співпрацю між юридичним факультетом ЗНУ і Центром німецького права юридичного факультету Київського національного університету ім. Т. Шевченка, яким передбачено на базі юридичного факультету ЗНУ відкриття Регіонального відділення Центру німецького права і визначено подальшу перспективу співробітництва.

У рамках двосторонньої зустрічі представники обох вищих навчальних закладів обговорили напрями майбутнього співробітництва. Керівництво нашого університету представляли перший проректор ЗНУ Олександр Бондар, декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць та начальник відділу міжнародних зв’язків і роботи з іноземними студентами Вікторія Вертегел. Участь у зустрічі також взяли лідери студентського самоврядування.
Представники адміністрації нашого вишу відзначили важливість та значущість налагодження взаємозв’язків між Запорізьким національним університетом та Центром німецького права юридичного факультету Київського національного університету ім. Т. Шевченка і висловили сподівання, що така співпраця буде корисною і результативною для обох сторін. Перший проректор Олександр Бондар наголосив на тому, що одним із основних напрямів діяльності ЗНУ є транскордонне співробітництво, зокрема із Німеччиною. Так, у Запорізькому національному університеті працює акредитований Центр вивчення німецької мови (партнер Гете-Інституту), в якому сьогодні працюють 12 мовних груп, а більшість підрозділів університету беруть активну участь у співпраці з німецькими партнерами. В цьому сенсі ЗНУ є справжнім осередком німецької мови, культури і духовності на території Запорізької області. Науковці з Німеччини неодноразово відвідували наш виш і читали лекції студентам. Олександр Григорович висловив сподівання, що ці міжкультурні зв’язки будуть зміцнюватись і розвиватися надалі. Він також зазначив, що в нашому регіоні існує попит на фахівців, які мають теоретичні знання не лише у галузі національного законодавства, а також обізнані у правовій системі іноземних держав, зокрема Німеччини. Промислові підприємства Запорізького краю мають гостру потребу у таких фахівцях.
На завершення Олександр Бондар висловив спільні сподівання щодо співпраці із київськими колегами: «Я маю надію, що ми будемо плідно та ефективно співпрацювати як у науковій галузі, так і з практичної підготовки студентів. Це надасть можливість здійснювати якісну мовну підготовку студентів та викладачів, а також розвивати партнерську взаємодію через функціонування філії Центру німецького права у ЗНУ. Керівництво нашого університету зі свого боку зробить усе можливе для практичної реалізації цієї співпраці».
Під час зустрічі у ЗНУ представник Центру німецького права юридичного факультету Київського національного університету ім. Т. Шевченка, професор Роман Мельник зробив наголос на основних напрямах роботи та завданнях Центру. Виступаючи перед студентами, пан Мельник заглибився в історію становлення Центру німецького права на базі КНУ ім. Т. Шевченка, розповів про співпрацю із провідними німецькими науковцями, стажування українських викладачів у Німеччині і перспективи навчання в Центрі німецької мови. За його словами, головним завданням Центру є створення для студенів та викладачів максимально сприятливих умов для вивчення німецької мови і німецького права. У рамках курсу керівництва України на європейську інтеграцію, конче актуальною виступає потреба реформації та адаптації української правової системи до системи європейського права. «Правову культуру необхідно формувати як важливий аспект правових відносин у нашій країні. Над створенням в Україні соціально-правової та демократичної держави необхідно ще багато працювати і це є на сьогодні одним із головних завдань національної освіти і права», - наголосив Роман Сергійович. Він зазначив, що діяльність Центру німецького права, який діє у КНУ ім. Т. Шевченка, знайшла активну підтримку на юридичному факультеті ЗНУ, представники якого продемонстрували велике бажання розвивати власну наукову та освітянську активність в напрямку європейського права.
Пан Роман окреслив основні вектори діяльності і завдання Центру німецького права: переведення всіх попередніх напрацювань на якісно новий рівень у відповідності до вимог сьогодення; поповнення і оновлення бібліотечного фонду цього підрозділу, який вже на сьогодні складає понад 200 підручників з різних галузей права; створення курсів з вивчення німецької мови фахового спрямування; залучення німецьких науковців до викладання лекцій як у КНУ ім. Т. Шевченка, так і в ЗНУ; створення можливості студентам на базі диплому бакалавра отримати подвійний диплом магістра після першого року навчання на базі магістратури Київського національного університету ім. Т. Шевченка і другого року – у магістратурі університету ім. Георга Августа м. Гетінген; організація наукових стажувань для викладачів і студентів, що стало можливим завдяки збільшенню майже в 4 рази фінансування наукових проектів з боку Німеччини. Більш детальну інформацію про діяльність цього Центру, умови навчання і стажування у Німеччині всі охочі можуть дізнатись на сайті sdr.knu.ua.
У рамках зустрічі декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць зазначила, що підписання меморандуму стане підґрунтям плідної співпраці у галузі організації закордонних стажувань та наукових досліджень. Також вона висловила сподівання на отримання спільних позитивних результатів від такого співробітництва. Тетяна Олександрівна поділилась із присутніми планами на майбутнє у межах реалізації ідеї та проведення низки заходів, а саме: створення літньої школи німецького права на базі ЗНУ, проведення різноманітних спільних заходів, круглих столів науково-правового спрямування, наукових порівняльно-правових досліджень з регулювання питань публічних відносин в Німеччині та Україні, публікація наукових робіт, а також формування спеціальних груп з вивчення німецької мови фахового спрямування студентами юридичного факультету. Найкращі студенти будуть залучатися до участі у заходах Центру німецького права.
У рамках цієї зустрічі студенти також отримали можливість за допомогою скайп-зв’язку поспілкуватись із доктором Бернгардом Шлоером – представником юридичного факультету Мюнхенського університету. Він розповів майбутнім юристам про вплив німецького права на формування національної правової системи України, про переваги права ЄС, зокрема німецького, про законодавчу базу щодо захисту персональних даних в Німеччині, а також про перспективи вивчення студентами німецького права, навчання і стажування завдяки програмам студентських обмінів.

Олена Переверзєва

Схожі новини