Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулася науково-практична конференція зі звичаєвого права

У ЗНУ відбулася науково-практична конференція зі звичаєвого права

12.12.2014 11:33 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет факультет фізичного виховання круглий стіл конференція

11 грудня у Запорізькому національному університеті відбулася традиційна науково-практична конференція на тему «Звичаї та традиції українського козацтва як духовне підґрунтя патріотичного виховання захисників України». У конференції взяли участь близько 150 студентів та науковців з різних міст України. Організаторами заходу виступили – юридичний факультет ЗНУ, ВГО «Всеукраїнська федерація «Спас» та факультет фізичного виховання ЗНУ.

Право відкрити конференцію було надано проректору ЗНУ з науково-педагогічної та навчальної роботи, професору Олександру Гурі. Звертаючись до присутніх, він підкреслив важливість проведення подібних заходів, адже звичаї і традиції народу – це джерело, яке допомагає вирішувати проблеми соціального, економічного та політичного характеру.
В свою чергу, президент Всеукраїнської федерації «СПАС», старший викладач кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту факультету фізичного виховання ЗНУ Олександр Притула зазначив, що конференція зі звичаєвого права проводиться у ЗНУ вже четвертий рік поспіль. На його думку, звичаєве право – це право майбутнього, яке виступає не тільки регулятором людської поведінки, а й формою духовності українського суспільства, як втілення його корінних інтересів, ідеалів, характерних рис ментальності. Тому, дуже приємно, що молоді юристи зацікавлені цією темою і кожного року беруть активну участь у конференції. Підготовлені молодими науковцями матеріали та дослідницькі розвідки з різних питань звичаєвого права можуть бути використані для подальшого розвитку нашої державності.
Із вітальними словами до учасників заходу також звернулись заступник голови координаційної ради з питань козацтва при Запорізькій обласній державній адміністрації Дмитро Сухінін, перший заступник голови ГО «Запорізький вектор», доктор філософських наук Володимир Глазунов, а також кандидат історичних наук, доцент кафедри історії і теорії держави та права юридичного факультету ЗНУ Анжела Середа.
Під час пленарного засідання відбулося нагородження переможців конкурсу студентських робіт на тему «Звичаєве право», у якому взяли участь 50 студентів юридичного факультету ЗНУ. Кращими були обрані роботи Дмитра Мальковського, Вероніки Михайліченко, Дмитра Лобова, Катерини Симонець та Тетяни Шеховцової. Вони отримати грамоти та пам’ятні подарунки від Всеукраїнської федерації «СПАС» і ГО «Запорізький вектор».
На заході були представлені доповіді студентів юридичного факультету з різних питань звичаєвого права. Так, Микита Жуков (4 курс) розповів присутнім про особливості системи традиційного виховання майбутніх козаків, а Олексій Кальонов (2 курс) – про роль ментальних структур українського народу в історії козацтва й сучасному житті України.
У свою чергу, Тетяна Салій (5 курс) виступила із доповіддю на тему «Вплив українських традицій та звичаїв на формування патріотичної особистості», а Сергій Ткаченко (екстерн юридичного факультету) розповів про місце Запорізької Січі в міжнародних відносинах країн Європи та Азії. Досить цікавим був також виступ Святослава Волковицького (1 курс) на тему «Українці – захисники чужих вітчизн».
У рамках конференції відбулося засідання круглого столу, під час якого свої доповіді представили: доктор юридичних наук, професор Сергій Пєтков «Роль звичаєвого права у формуванні сучасного адміністративного права», президент Всеукраїнської федерації «СПАС» Олександр Притула «Козацькі звичаєві карби – неписані принципи звичаєвого права», президент Запорізької обласної федерації козацького бойового мистецтва «Спас» Костянтин Рижов «Кодекс Українського права «Права, по которым судится Малороссийский народ», журналіст, краєзнавець та письменник Борис Ковтонюк (м. Дніпропетровськ) «Важливість звичаєвого права у державотворенні», бунчужний Запорізького війська низового «Запорізька Січ» Микола Прохоренко «Церковне звичаєве право запорізьких козаків».
Також були проведені два секційних засідання, під час яких студенти розглянули наступні питання: «Звичаї та традиції українського козацтва» та «Духовне підґрунтя патріотичного виховання захисників України».

Олена Ярошенко