Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На біологічному факультеті студенти розвінчують екологічні міфи

На біологічному факультеті студенти розвінчують екологічні міфи

12.12.2014 13:53 Все Факультети Біологічний Біологічний факультет круглий стіл екологія

10 грудня на біологічному факультеті провели вже традиційне засідання круглого столу «Міфи екології», яке зібрало разом студентів 1-4 курсів напряму підготовки «Екологія» та викладачів біологічного факультету - декана Людмилу Омельянчик, завідувача кафедри загальної та прикладної екології і зоології Олександра Рильського, доцента цієї кафедри Наталю Капелюш і старшого викладача Наталію Позмогову.

Цього разу організатори заходу – представники кафедри загальної та прикладної екології і зоології – запропонували студентам для обговорення тему: «Екологія і здоров’я. Небезпеки міфічні і реальні».
На початку засідання його ведуча – першокурсниця Вікторія Бідник – презентувала низку питань, на які мали дати відповідь учасники круглого столу. Під час заходу студенти намагалися висвітлити невідомі широкому загалу факти і розвінчати чутки, пов’язані із таким актуальним питанням, як безпосередній вплив стану екології на здоров’я людини. Доповідачі підготували презентації з таких тем, які постійно обговорюються у ЗМІ: «Погана екологія завжди означає погане здоров’я», «Усі овочі й фрукти, крім тих, що продають в еко-крамницях, переповнені нітратами й радіонуклідами», «Найбільше небезпечних речовин потрапляє до людського організму з їжею», «Задля здоров’я людині достатньо чистої екології та добре розвиненої медицини», «Чисті вода, повітря і ґрунт – це і є гарна екологія» тощо. Крім того, учасникам заходу розповіли про 12 принципів здорового харчування.
Доповідачі розповіли, що здоров’я, за свідченням останніх наукових досліджень, лише на 20% залежить від екології, ще на 20% – від спадковості, а на 50% – від здорового способу життя, який складається з правильного харчування, достатньої рухливої активності й вміння контролювати свій емоційний стан. Також дослідники наголосили, що нітрати, які справді зустрічаються в овочах, майже на 90% виводяться з організму протягом доби. Однак у тих самих овочах можуть бути присутні ще більш небезпечні за них речовини - пестициди й гербіциди. Наявність шкідливих для здоров’я людини речовин в оточуючому середовищі пов’язана із виробничим забрудненням і загальною поганою екологічною ситуацією: вони потрапляють до організму через легені, шкіру тощо.
Актуальні екологічні теми привернули увагу учасників заходу: жваву дискусію і багато запитань викликали виступи доповідачів – студенток 4 курсу Наталії Онишкевич, Юлії Бодні та Ірини Панкової, третьокурсниць Катерини Дьоміної, Марії Васильченко та Світлани Колодуб, другокурсниці Олександри Сорокиної та інших. Наприкінці заходу його організатори закликали молодь вести здоровий спосіб життя і дбати про власне майбутнє і наступних поколінь.
Декан біологічного факультету Людмила Омельянчик подякувала учасникам заходу за представлені результати ґрунтовних та цікавих досліджень. Також Людмила Олександрівна нагородила Почесними грамотами найактивніших молодих науковців факультету й побажала їм подальшої плідної діяльності.

Таміла Тарасенко

Схожі новини