Новини пресслужби ЗНУ / Новини / До уваги студентів з Донецької та Луганської областей!

До уваги студентів з Донецької та Луганської областей!

16.12.2014 15:03

Кабінетом Міністрів України видане Розпорядження № 1210-р від 5 грудня 2014 року «Деякі питання організації освітнього процесу у вищих навчальних закладах», яким визначено механізм переведення студентів вищих навчальних закладів Донецької та Луганської областей, які тимчасово допущені до занять, та студентів вищих навчальних закладів зазначених областей, у яких внаслідок проведення антитерористичної операції не здійснюється освітній процес, а також їх стипендіального забезпечення та збереження права на отримання державних пільг і гарантій.

Відповідно до документа, студенти з Луганської та Донецької областей, які тимчасово допущені до занять в інших вищих навчальних закладах, повинні до 19 грудня 2014 року подати на ім’я керівника вишу, до якого вони мають намір перевестися (поновитися), заяву про переведення (поновлення). Поновлення на навчання здійснюється в порядку, передбаченому для переведення осіб на навчання.

Після подання такої заяви керівник відповідного навчального закладу видає наказ про зарахування особи на навчання, який верифікується в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, і встановлює строк ліквідації академічної різниці не пізніше 15 травня 2015 року.

Переведення студентів здійснюється як на місця державного замовлення (які перерозподіляються між ВНЗ), так і на договірній основі зі збереженням умов оплати, що передбачені договором, укладеним особою з вищим навчальним закладом, що розташований у Донецькій або Луганській області.

Особи, які навчалися за денною формою навчання, мають право подати заяву до стипендіальної комісії вищого навчального закладу про виплату їм стипендії та/або надання матеріальної допомоги. Рішення щодо виплати стипендії приймається стипендіальною комісією навчального закладу на підставі документів, які подаються заявником. До таких документів відносять залікову книжку; наказ про призначення стипендії у вищому навчальному закладі, що розташований у Донецькій або Луганській області; виписку з банківського рахунка про виплачену стипендію за попередні місяці 2014 року; документи, що підтверджують право особи на отримання пільг і гарантій, визначених законодавством для окремих категорій громадян; інші документи, визначені стипендіальною комісією.

Стипендіальна комісія вищого навчального закладу приймає рішення щодо виплати стипендії, надання матеріальної допомоги, здійснення інших соціальних виплат студентам, які переведені або поновлені на навчання, окремо щодо кожної особи і кожної виплати.

Студенти, які у 2014/15 навчальному році тимчасово допущені до занять для здобуття певного освітньо-кваліфікаційного рівня і виконали вимоги освітньо-професійної програми, передбаченої для відповідного напряму підготовки (спеціальності), після ліквідації академічної різниці допускаються до атестації у вищих навчальних закладах, у яких вони тимчасово допущені до занять.

Повний текст документа.