Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті ЗНУ обговорили загрози та виклики трансформації правової та політичної системи України

На юридичному факультеті ЗНУ обговорили загрози та виклики трансформації правової та політичної системи України

19.12.2014 10:35 Юрфак круглий стіл

18 грудня в Запорізькому національному університеті на юридичному факультеті відбулося засідання круглого столу за участі представників органів місцевого самоврядування, громадськості, науковців, юристів, істориків та студентства на тему «Загрози та виклики під час трансформації правової та політичної системи України».

Під час засідання були розглянуті актуальні і проблемні питання виховання в молоді правової свідомості, культури, освіти, патріотизму, громадської позиції, питання децентралізації влади, громадського контролю, створення антикорупційних органів, участі молоді у процесах державотворення, а також проблеми української історії, національної самосвідомості та правопросвітницької діяльності.
Основна мета таких зустрічей – це обмін думками авторитетних науковців, представників органів місцевого самоврядування задля створення спільної позиції щодо трансформації правової та політичної системи України та активізації інформаційно-роз’яснювальної роботи з метою утвердження в суспільній свідомості тези про відсутність альтернативи унітарності України.
Обговорюючи ці проблемні питання всі учасники висловлювали своє бачення вирішення цих проблем та пропонували різні концептуальні підходи до їх розв’язання.
Виступаючи перед учасниками круглого столу, начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко звернув увагу на шляхи та загрози трансформації правової та політичної системи в світлі послання Президента Петра Порошенка до українського народу щодо стратегії децентралізації влади, яка передбачає адміністративну реформу шляхом ліквідації місцевих державних адміністрацій, розширення повноважень органів місцевого самоврядування та місцевих рад, бюджетну децентралізацію та передачу фінансових ресурсів місцевим громадам. Так, за його словами сьогодні відбувається пропагування ідей так званої федералізації України. Йдеться про спроби поглибити соціокультурні, етнічні, мовні відмінності, які є між окремими регіонами України, що вже призвели до окупації Криму та війни на Донбасі. Також він зауважив, що під час засідання всі учасники зможуть виробити спільну позицію щодо плюсів та мінусів концепції децентралізації, яка міститься в проекті змін до Конституції, а також визначити загрози та ризики, які несуть ідеї федералізації, які по суті спрямовані на сепаратизацію української держави та створення соціально-економічної кризи у регіонах. «Це зможе тільки підвищити рівень бюрократії, корупції на різних рівнях та відчудження різних частин України одна від одної», - зазначив Олександр Зубченко. Крім того, на його переконання, сьогодні є абсолютний консенсус серед суспільства щодо унітарності та єдності української держави та її європейського вибору.
Зі вступним словом до учасників заходу звернулися і проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук та декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць, які підкреслили особливе значення правової свідомості та активної громадської позиції для кожного громадянина, а особливо для молоді, а також наголосили на необхідності збереження української історії, формування національної самосвідомості, патріотизму, розширення прав молоді у державотворчих процесах.
До цієї думки приєднався і начальник управління у справах преси та інформації облдержадміністрації Олександр Цегельник, який наголосив на необхідності розвивати у молоді правову культуру та свідомість, адже саме молодь може стати потужною силою та впливати на процес державотворення. «Саме сьогодні у нас є шанс змінити правила гри і в цьому ми розраховуємо на молодь», - додав Олександр Іванович.
Під час проведення заходу активну дискусію викликали доповіді голови комітету Громадської ради при облдержадміністрації з питань контролю за діяльністю влади, розвитку громадянського суспільства та кадрової політики Юрія Василічева, начальника управління у справах преси та інформації облдержадміністрації Олександра Цегельника, голови обласної координаційної ради молодих юристів Наталії Богомолової, представника громадської організації «Європейська молодь України» Ярослава Храпського, кандидата юридичних наук, доцента кафедри конституційного та трудового права ЗНУ Наталії Верлос, доктора юридичних наук, доцента кафедри конституційного та трудового права Михайла Віхляєва та заступника декана з виховної роботи Романа Молдавського.
Учасники заходу висловили думки щодо неготовності суспільства до державотворчих процесів через брак поінформованості людей у їх необхідності, а також необхідності морально-патріотичного виховання молоді та професійної підготовки педагогічних кадрів, які будуть здійснювати навчальну і виховну роботу. На думку голови обласної координаційної ради молодих юристів Наталії Богомолової, формування правової та громадської свідомості – це завдання педагогічних кадрів.
А кандидат юридичних наук, доцент кафедри конституційного та трудового права ЗНУ Наталія Верлос переконана в необхідності створення єдиної концепції патріотичного виховання, адже ми повинні пишатись, що ми – українці. Також вона зауважила, що Україну необхідно формувати як унітарну, децентралізовану державу, формуючи бюджет на місцевому рівні та поєднуючи місцеві та державні інтереси. Крім того, влада, на її думку, повинна приймати рішення, спираючись на думку громадськості.
Під час обговорення проблемних питань відбулася дискусія щодо якісної роботи держслужбовців і недопущення бізнесменів до влади, а також проблем патріотичного виховання молоді та недостатнього формування української масової культури та літератури.
Підбиваючи підсумки засідання, Олександр Зубченко подякував присутнім за участь у дискусії та пообіцяв, що всі пропозиції будуть враховані в процесі формування концепції місцевого самоврядування.

Олена Переверзєва

Схожі новини