Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Серед переможців обласного туру конкурсу ім. Петра Яцика – студентки ЗНУ

Серед переможців обласного туру конкурсу ім. Петра Яцика – студентки ЗНУ

19.12.2014 13:39 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика перемога

18 грудня на філологічному факультеті провели обласний тур XV міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Наш університет вже традиційно став місцем змагання кращих студентів-мовознавців Запорізького регіону. Цього разу до ЗНУ завітали 10 представників вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації міста й області – переможців попереднього туру, в якому взяли участь 1732 особи.

Під час урочистого відкриття заходу проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук зазначив, що протягом цього місяця на базі філологічного факультету проходить другий важливий науковий захід міжнародного рівня: на початку грудня в нашому університеті визначали переможців обласного туру мовно-літературного конкурсу ім. Тараса Шевченка. Це, на думку Геннадія Миколайовича, переконливо свідчить про те, що факультет намагається всебічно підтримати молодь, небайдужу до рідної мови і до майбутнього своєї країни.
Декан філологічного факультету Тамара Хом’як у своєму привітальному слові закликала всіх студентів-учасників заходу мобілізувати свої знання, аби не лише вийти до фінального, всеукраїнського, етапу конкурсу, але й гідно представити там нашу область. Крім того, Тамара Володимирівна наголосила на тому, що сама участь в обласному етапі такого престижного лінгвістичного змагання вже є свідченням високого рівня знань, а отже, запорукою майбутнього професійного успіху.
Перший проректор Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, член конкурсної комісії Валентина Ястребова нагадала присутнім, що вони зібралися разом напередодні Дня святого Миколая, який завжди винагороджує старанність і сумлінність. Тож Валентина Яківна побажала, аби найкращим подарунком для учасників конкурсу стала перемога не лише на обласному, але й у фінальному турі.
Крім того, представники філологічного факультету влаштували для всіх присутніх на заході невеличкий концерт. Третьокурсниці напряму підготовки «Українська мова та література» Юлія Чеборай та Оксана Чаплюн продекламували відомі поезії, присвячені українській мові, а їх однокурсниця Вероніка Савченко виконала патріотичну пісню. Їхні виступи були винагороджені гучними оплесками всіх присутніх.
Після завершення урочистої частини конкурсанти відкрили конверти із завданнями для студентів філологічних і технічних спеціальностей. Потім на них чекала напружена чотиригодинна робота, а на членів професійного журі – клопітка перевірка студентських конкурсних робіт.
За результатами конкурсу, серед студентів-філологів кращою стала Дар’я Кліпіліна із Запорізького національного університету, 2 місце посіла Анна Назаренко з Бердянського державного педагогічного університету, а 3 – Надія Сластнікова з Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Богдана Хмельницького. Серед представників технічних напрямів підготовки 1 місце посіла студентка нашого вишу Дар’я Борисенко, 2 – Катерина Копочкіна (Бердянський державний педагогічний університет), на 3 місці – Яна Третьякова (Запорізький національний технічний університет), а на 4 – Дмитро Богуславський (Запорізький державний медичний університет).

Таміла Тарасенко