Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На історичному факультеті провели дебатний турнір

На історичному факультеті провели дебатний турнір

22.12.2014 11:08 Все Факультети Історії та міжнародних відносин Історичний факультет дебати

18 грудня на історичному факультеті відбувся перший студентський турнір з британських парламентських дебатів. Захід відбувався в рамках дискусійного клубу «Міжнародник», що постійно діє на факультеті з 2008 року. У турнірі взяли участь студенти першого курсу історичного факультету напряму підготовки «Країнознавство».

Британський формат парламентських дебатів являє собою модель парламенту, в якій дві команди (Уряду та Опозиції) намагаються переконати у своїй правоті суддівське журі. Опоненти виступають по черзі, викладаючи власні аргументи та спростовуючи аргументи супротивника.
Темою першого турніру стала «Легалізація зброї в Україні: за чи проти». Членами журі виступили декан історичного факультету, доктор історичних наук, професор кафедри джерелознавства та спеціальних історичних дисциплін Володимир Мільчев, кандидат історичних наук, доцент кафедри новітньої історії України Василь Гвоздик та кандидат історичних наук, старший викладач кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Станіслав Черкасов. Модератором дебатів виступив кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Андрій Омельченко. Глядацька аудиторія складалася зі студентів та викладачів історичного факультету.
У вступному слові голова журі Володимир Мільчев відзначив безумовну користь від такого роду заходів як у плані підвищення фахової підготовки студентів професійного спрямування «Країнознавство», так і в контексті формування активної позиції представників сучасної молоді щодо актуальних проблем українського суспільства.
Дебати проходили досить гостро та динамічно. Команди пропонували аргументи на користь власної точки зору, враховуючи сучасну суспільно-політичну та економічну ситуацію в Україні і міжнародний досвід, спростовували закиди опонентів та намагалися залучити на свою підтримку присутню аудиторію та членів журі. Вболівальники активно підтримували свої команди. Врешті-решт, за думкою журі, кращою була визнана аргументація противників легалізації зброї в Україні.
Підводячи підсумки змагання, члени журі зупинилися на окремих аспектах аргументації команд, оцінили рівень переконливості спікерів та надали цінні поради щодо подальшого вдосконалення ораторських навичок студентів.
Подібні заходи планують проводити на історичному факультеті впродовж всього навчального року.

Історичний факультет