Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Сайт ЗНУ увійшов до п’ятірки найбільш інформативних сайтів ВНЗ

Сайт ЗНУ увійшов до п’ятірки найбільш інформативних сайтів ВНЗ

24.12.2014 15:44 Конкурс рейтинг

Громадська мережа ОПОРА оприлюднила результати моніторингу веб-сайтів 274 вищих навчальних закладів України. В опублікованому рейтингу інформативності сайт Запорізького національного університету посів четверте місце, випередивши сайти відомих київських вишів.

Укладачі рейтингу зазначають, що важливість існування подібного ранжування зумовлена інтересами абітурієнтів, які мають бути всебічно інформовані на етапі вступної кампанії до вищих навчальних закладів і мати змогу відповідально здійснити свій вибір, а оскільки саме веб-сайти ВНЗ є основним джерелом отримання необхідної інформації, вони й обрані об’єктом моніторингу.
Окрім того, метою рейтингу інформативності та відкритості ВНЗ є стимулювання вільної конкуренції між навчальними закладами в галузі надання освітніх послуг, що також в підсумку слугуватиме інтересам абітурієнтів та підсилить їх взаємодію з вишами в рамках нового Закону України «Про вищу освіту».
Таким чином, об’єктом моніторингу стали офіційні веб-сайти усіх вищих навчальних закладів України, що здійснювали набір на підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр», «спеціаліст», «магістр», окрім ВНЗ Луганської, Донецької областей та Автономної Республіки Крим.
274 ВНЗ різних форм власності були розподілені відповідно до їх підпорядкування, утворивши наступні групи: підпорядковані МОН – 116 вишів, приватні – 89 вишів, підпорядковані Мінагрополітики – 16 ВНЗ, підпорядковані МОЗ – 12, Міністерству культури – 9, а також іншим державним структурам – 33 ВНЗ. Моніторинг та ранжування здійснювались в кожній з наведених груп.
Під час моніторингу вивчались такі показники, як вчасність та повнота оприлюднення на офіційних веб-сайтах ВНЗ інформації про умови та процедури конкурсного відбору на етапі подання заяв, проведення вступних випробувань, надання рекомендації та зарахування на місця державного замовлення.
Окрім перевірки безпосередньої наявності інформації, експерти також оцінювали зручність користування веб-сайтом для її пошуку, зокрема, чи є окремий розділ, який присвячений вступу, чи можливий контекстний пошук у документах, що стосуються вступу.
За результатами моніторингу жоден вищий навчальний заклад в Україні не досяг 100%-го рівня інформативності свого веб-сайту.
Сайт Запорізького національного університету посів у рейтингу 4 місце серед 119 вишів, підпорядкованих Міністерству освіти і науки. Лідером став сайт Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького (90,8), друге й третє місце посіли відповідно сайти Херсонського державного університету (88, 89%) та Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (87,36%). Веб-сайти відомих університетів, таких як Київський національний університет ім. Т. Шевченка (81,61%) та Національний університет "Києво-Могилянська академія" (81,48%) у рейтингу посіли відповідно 10 та 12 місце.

За матеріалами сайту Osvita.ua