Новини пресслужби ЗНУ / Новини / До ювілею вченого-правознавця Василя Тація в ЗНУ відкрили книжкову виставку

До ювілею вченого-правознавця Василя Тація в ЗНУ відкрили книжкову виставку

13.01.2015 10:49 Все Факультети Юридичний Юрфак виставка наукова бібліотека

У Науковій бібліотеці Запорізького національного університету за ініціативи професорсько-викладацького складу юридичного факультету ЗНУ була організована персональна виставка наукових робіт видатного вченого-правознавця Василя Яковича Тація.

Ця виставка була створена з нагоди 75-річного ювілею від дня народження та 50-річного ювілею науково-педагогічної і громадської діяльності талановитого педагога, доктора юридичних наук, професора, академіка Національної академії наук України, президента Національної академії правових наук України, ректора Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата Державних премій України, державного радника юстиції 1-го класу, Героя України Василя Тація.
На виставці представлені матеріали, які висвітлюють основні віхи його життєвого та творчого шляху, а також наукові праці у галузі кримінального права, судочинства, конституційного права та теорії права. До речі, Василь Якович є автором понад 500 наукових праць, у тому числі - майже 50 монографій, навчальних посібників та підручників, що стали значним внеском у розвиток юридичної науки. Також він активно розробляє теорію правової держави та напрями її формування в Україні, що знайшло своє відображення не тільки в його публікаціях, а й у Конституції України, проекті судово-правової реформи та законодавчих актах.
Крім того, Василь Якович є членом низки президентських та урядових комісій, громадських організацій, зокрема, Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки, Науково-методичної ради при Генеральній прокуратурі України, Консультативно-експертної ради при МВС України, Науково-експертної ради СБУ, Президії НАН України, Міжвідомчої ради з координації фундаментальних досліджень, Бюро Ради Південно-Східного наукового центру НАН і МОН України, Ради Союзу юристів України, Координаційної ради Міжнародного союзу юристів, Міжнародної асоціації законодавства, Міжнародної асоціації юридичної методології, Ради директорів Європейської організації публічного права та інших міжнародних та всеукраїнських громадських організацій.
Василя Тація можна без перебільшення назвати організатором вищої юридичної освіти в Україні. Очолюючи Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, він зробив значний внесок в організацію його діяльності. Сьогодні це провідний юридичний виш України, який готує висококваліфіковані кадри для різних галузей юридичної практики. Також Василь Якович проводить значну громадську роботу: він опікується сучасними проблемами дитинства, сирітства, соціальної незахищеності та сімейного неблагополуччя.
Відвідали виставку студенти, аспіранти і вчені не тільки юридичного факультету, але і представники інших факультетів, яким цікава правова наука.
Весь колектив юридичного факультету ЗНУ вітає ювіляра зі святом і бажає подальших успіхів, творчої наснаги і плідної роботи у науковій та педагогічній діяльності на благо нашої держави!

Олена Переверзєва