Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти та працівники ЗНУ під час зимових канікул подорожували Західною Україною

15.01.2015 09:47 Первинна профспілкова організація ЗНУ Карпати подорож

Завдяки старанням первинної профспілкової організації Запорізького національного університету здійснюються мрії тих співробітників та студентів нашого вишу, які бажають відвідати прекрасні куточки рідної країни, провести там свої відпустки або канікули і добре відпочити. Це, звичайно, чудова нагода отримати нові враження, які додають сил і натхнення для роботи та навчання.

Вже на початку 2015 року первинна профспілкова організація ЗНУ організувала для членів профспілки екскурсійну подорож містами Західної України, яка тривала з 2 по 9 січня. Варто зазначити, що профспілка нашого університету забезпечила 15% оплати від повної вартості путівок. Участь в екскурсії взяли 44 особи – 34 викладачі та співробітники, а також 10 студентів.
Під час поїздки представники ЗНУ мали можливість ознайомитися з архітектурою, культурою та різдвяними традиціями Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської і Тернопільської областей, а також помилуватися зимовою казкою українських Карпат.
Цікавими історичними пам’ятками Закарпаття, які найбільше запам’яталися відвідувачам, стали маєток графа Шенборна та замок Паланок. На Тернопільщині учасники подорожі відвідали знамениту Почаївську Лавру і побували біля джерела Святої Анни. Незабутні враження та емоції також подарували огляди інших міст та селищ Західної України. На шляху до міста Рахова автобус з екскурсантами зупинився в селі Ділове, яке є географічним центром Європи. Під час екскурсії також оглянули унікальну і єдину на території України оленячу ферму. Море позитиву отримали усі екскурсанти, які мали змогу власноруч погодувати оленів і «поспілкуватися» із маленькими оленятками, а потім провели дегустацію сиру на приватній сироварні «Бараново» (с. Іза). Проте, найзахопливішим моментом подорожі, за словами її учасників, стало відвідування гірськолижного комплексу «Буковель» і підйом на однойменну гору. Неабияке враження на екскурсантів справило святкування Різдва за давніми українськими традиціями. На завершення туру Західною Україною екскурсійна група мала змогу побачити найбільшу в Україні шопку – макет віфлеємської повітки, в якій народився Ісус Христос.
Про свої враження від подорожі розповіли її учасники.
Заступник голови Первинної профспілкової організації ЗНУ по роботі зі студентами Юлія Дудник згадує: «Ми відвідали такі міста як Львів, Мукачево, Хуст, Рахів, Івано-Франківськ, Тернопіль. Кожне з них вражає своєю неповторністю, гірськими пейзажами та незабутньою різдвяною атмосферою. Побували в багатьох цікавих місцях, проте найяскравішим моментом подорожі стали відвідини гірськолижного курорту «Буковель» і підйом на гору, висота якої складає понад 1000 метрів».
Начальник науково-дослідної частини Вікторія Меняйло: «Чудове Різдвяне свято у цьому році подарувала нам профспілка нашого університету. Від імені всіх учасників туру хочу подякувати голові ППО ЗНУ Борису Павловському, бухгалтеру Світлані Носовій та іншим організаторам екскурсії. Гарний настрій і атмосферу Різдва допомогли відчути і якісне обслуговування та відповідна організація подорожі. Ця поїздка ще раз засвідчила той факт, якою великою і красивою є наша Україна, які чудові люди живуть в різних її куточках, і тому ми повинні оберігати і захищати свою рідну Батьківщину!»
Тетяна Попова, студентка 5 курсу факультету соціології та управління: «Давно мріяла побувати в Карпатах, проїхати містами України, і от моя мрія здійснилася. Я побачила багато цікавого, а відвідування мальовничого села Яремче лишило нам на згадку багато гуцульських сувенірів, які ми придбали в місцевих майстрів. Наші зимові канікули промайнули майже непомітно, але лишили в пам’яті незабутні позитивні емоції та враження».
Усі учасники подорожі також зазначили, що протягом усіх екскурсійних днів подорож супроводжувала прекрасна зимова погода, яка дозволила побачити всю красу Карпат і додала святкового настрою.

Олена Хлистун