Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відповідальним за профорієнтаційну діяльність розповіли про особливості цьогорічної вступної кампанії

16.01.2015 10:01 Університет профорієнтаційна діяльність

15 січня в Запорізькому національному університеті провели консультацію для заступників деканів усіх факультетів із профорієнтаційної роботи, присвячену цьогорічним змінам в правилах проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії-2015. Також на захід завітали викладачі, які беруть активну участь у зустрічах з абітурієнтами нашого міста й області.

Під час візитів до запорізьких шкіл представники ЗНУ не лише розповідають про особливості навчання в нашому виші, про спортивне і творче дозвілля наших студентів, умови, створені для їхнього заняття наукою тощо. Також вони дають відповіді на численні запитання, пов’язані з реєстрацією на зовнішнє незалежне оцінювання, перебігом його сесій та умовами вступу до вищих навчальних закладів.
Особливої актуальності такі консультації набули в цьому році, за умов багатьох важливих змін, внесених до правил прийому до вишів Міністерством освіти і науки України. Керівництво нашого університету подбало про те, аби відповідальні за профорієнтацію особи мали міцні знання з цих тем і доступ до всіх необхідних для відповідей на такі питання документів.
Так, під час консультації керівник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ЗНУ Дмитро Секиринський звернув особливу увагу учасників заходу на терміни подачі документів, необхідних для реєстрації на ЗНО: випускники шкіл та всі особи, які цього року хочуть вступити до вищих навчальних закладів, мають подати всі необхідні для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні документи до 20 лютого. Однією з обов’язкових умов цьогорічної вступної кампанії є наявність в абітурієнтів сертифікатів ЗНО, отриманих виключно у 2015 році. Також Дмитро Олександрович наголосив, що один із двох консультаційно-реєстраційних пунктів зовнішнього незалежного оцінювання, які діють у нашому місті, розміщено на базі Запорізького національного університету.

Відповідальний секретар приймальної комісії Станіслав Іваненко розповів присутнім про віртуальний консультативний центр, розміщений на сайті нашого вишу за посиланням: http://www.znu.edu.ua/ukr/pk/konsultacii-vstup-2015 За цією адресою можна відшукати всі необхідні документи, зокрема, правила прийому, розроблені МОН, правила прийому в 2015 році до нашого вишу, перелік конкурсних предметів у сертифікаті Українського центру оцінювання якості знань тощо. Також там розміщена презентація, у якій у доступній формі надані відомості щодо термінів подачі заяв та перебігу вступної кампанії, розшифровується термін «пріоритетність» щодо вибору ВНЗ та напрямів підготовки, надані формули для розрахунку рейтингового балу вступника тощо.
Крім того, Станіслав Валентинович під час свого виступу дав відповідь на питання, які найчастіше виникають у старшокласників, їхніх вчителів і батьків під час зустрічей із представниками ВНЗ. Так, прохідним балом з усіх предметів для нашого вишу в цьому році буде 100. З усіх напрямів підготовки, крім тих, для вступу на які необхідно взяти участь у творчому конкурсі, потрібно буде мати три сертифікати, а обов’язковим є сертифікат з української мови та літератури. При цьому для вступу на всі спеціальності, де необхідні сертифікати з української мови чи з математики, достатньо буде скласти тестування базового рівня. Ще однією особливістю цьогорічного перебігу зовнішнього незалежного оцінювання буде проведення ЗНО з української мови та літератури вже у квітні: вони будуть поєднані зі шкільною атестацією і стануть обов’язковою умовою для отримання документів про повну шкільну освіту.
Наприкінці заходу Станіслав Іваненко запропонував усім присутнім при потребі звертатися до приймальної комісії. Її співробітники зможуть дати відповіді на всі запитання, що можуть виникнути як у співробітників нашого вишу, так і в абітурієнтів та їхніх батьків.
Крім того, Дмитро Секиринський попросив під час візитів до шкіл розповсюдити інформацію про пробні безкоштовні тестування, які вже кілька років проходять на базі ЗНУ протягом березня. Також він нагадав, що 31 січня о 10.00 в актовій залі навчального корпусу №2 відбудуться консультації щодо особливостей участі в ЗНО та у вступній кампанії-2015 для старшокласників, їхніх батьків та вчителів.

Таміла Тарасенко