Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичний факультет ЗНУ завітали відомі фахівці галузі конституційного права

На юридичний факультет ЗНУ завітали відомі фахівці галузі конституційного права

16.01.2015 13:48 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет Наукова бібліотека ЗНУ

16 січня студенти юридичного факультету Запорізького національного університету завітали на зустріч із провідними українськими науковцями у галузі права: д. ю. н., професором Михайлом Баймуратовим (Маріупольський державний університет) та д. ю. н., суддею Конституційного Суду України Ігорем Сліденком.

На зустріч також завітали д. ю. н., професор Юрій Волошин (Інститут законодавства при Верховній Раді України), д. ю. н., професор Олександр Батанов (Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України), к. ю.н., завідувач відділу Головного управління з питань конституційної реформи адміністрації Президента України Сергій Чехович, д.ю.н., професор Володимир Кузьменко (Національний університет державної податкової служби України) та к.ю.н. Світлана Папаяні (Маріупольський державний університет).
Під час заходу почесні гості відзначили високий рівень підготовки студентів юридичного факультету, а також дали кілька порад юристам-початківцям. Так, Михайло Баймуратов зазначив, що професія юриста передбачає постійне навчання, зважаючи на зміни, які відбуваються в законодавстві та пов’язані з розбудовою України як правової держави. Сьогодні Україна обрала європейський шлях розвитку, тож працівникам галузі юриспруденції необхідно адаптуватись до міжнародних та європейських стандартів. Не менш важливим в умовах сьогодення, на думку Михайла Олександровича, є знання іноземних мов, вміння працювати з комп’ютером та наявність у кожного студента юридичної бібліотеки.
У свою чергу, Ігор Сліденко зазначив, що в Україні сьогодні відбуваються перетворення, які вимагають від юристів ще більшої відповідальності, відданості справі, мобільності та цілеспрямованості. Адже від їх професіоналізму та компетентності залежить розвиток нашої країни, зміцнення основ правової держави, забезпечення справедливості й законності в суспільстві, захисту конституційних прав і свобод громадян та, звісно ж, формування високої правової культури.
Наприкінці заходу Михайло Баймуратов та Олександр Батанов вручили директору Наукової бібліотеки ЗНУ Валентині Герасимовій збірки наукових праць з юриспруденції, які студенти зможуть використовувати під час підготовки до семінарів. Валентина Олександрівна подарувала почесним гостям ЗНУ ювілейні книги про історію нашого університету.
Варто зазначити, що присутні на зустрічі мали можливість ознайомитися з виставкою наукових праць Михайла Баймуратова та Ігора Сліденка з фонду Наукової бібліотеки ЗНУ.

Олена Ярошенко