Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проректор Геннадій Васильчук привітав мусульманську громаду Запоріжжя із важливим релігійним святом

26.01.2015 12:54

25 січня у приміщенні Запорізької обласної філармонії імені Михайла Глінки відбулося урочисте зібрання Запорізької мусульманської релігійної громади «Якти Юл», присвячене настанню Рабі аль-аваль – священного часу для представників цієї релігійної конфесії, місяця, у який народився пророк Мухаммад. На заході, крім власне учасників громади, були присутні високопосадовці області, делегати від громадських організацій та навчальних закладів нашого міста. Так, від Запорізького національного університету на захід завітав проректор з наукової роботи, професор Геннадій Васильчук.

Урочисте зібрання розпочалося виконанням Гімну України та хвилиною мовчання на вшанування пам’яті нещодавно загиблих від дій терористів у Франції та на Сході України. Перед присутніми виступив директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Владислав Мороко, зазначивши, що наш край завжди був багатонаціональним, тож однією із визначальних рис мешканців нашої області була терпимість до представників інших національностей та віросповідань. Він висловив сподівання, що цю чудову рису запорожці збережуть і надалі заради процвітання нашої землі.
У своєму виступі проректор з наукової роботи, професор Геннадій Васильчук привітав усіх присутніх на заході від імені всього багатотисячного колективу нашого вишу та, зокрема, від імені ректора ЗНУ Миколи Фролова. «Україна завжди розвивалась як прикордоння між християнським, мусульманським й єврейським світами, чим і пояснюється її мультикультурність. Толерантність і неприйняття ксенофобії є питомими рисами нашого народу. Цими ж принципами керується у своєму повсякденному житті колектив Запорізького національного університету: серед студентів й аспірантів нашого ВНЗ є чимало представників різних народностей та релігійних конфесій. Ми всі разом працюємо задля розвитку рідного вишу», - наголосив Геннадій Миколайович.
Перед присутніми виступили також муфтій духовного управління мусульман України «Умма» (Київ) Саїд Ісмагілов та імам ісламського культурного центру мусульманської культурної громади «Якти Юл» Мухаммад Мамутов. Вони привітали учасників заходу із важливою для мусульманської громади подією й особливо наголосили, що представники мусульманства нашої країни вважають неприпустимим вдаватися до насильства при вирішення суперечок із релігійних, національних чи інших важливих питань. Тож вони закликали будь-які конфлікти на території України вирішувати в рамках дії чинного законодавства.