Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Відбулися навчально–методичні збори керівного складу цивільного захисту ЗНУ

Відбулися навчально–методичні збори керівного складу цивільного захисту ЗНУ

30.01.2015 11:05 Цивільний захист ЗНУ

29 січня на виконання наказу Міністра освіти і науки України від 03.04.2014р. №318 та наказу ректора ЗНУ від 16.01.2015р. №14 відбулися навчально–методичні збори керівного складу цивільного захисту університету в два етапи. Під час засідання було підбито підсумки роботи з ЦЗ у минулому році та визначені завдання на 2015 рік.

Враховуючи загострення соціальної та воєнної ситуації в окремих регіонах України перед штабом цивільного захисту ЗНУ керівництво Департаменту з питань ЦЗ Запорізької області поставило вимоги щодо проведення навчання керівного складу органів управління з метою підвищення готовності сил цивільного захисту, працівників і студентів в разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного, соціального та воєнного характеру.
У навчально–методичних зборах 1–го етапу взяли участь – начальник відділу з координації дій районів Управління з питань попередження надзвичайних ситуацій і ЦЗ населення Запорізької міської ради по Жовтневому району Ігор Рогачов, перший проректор ЗНУ Олександр Бондар, заступник керівника ЦЗ, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, помічники ректора Наталія Воронова та Іван Наливайко, головний бухгалтер Василь Тимошик, головний інженер Валентин Моцак, начальники служб цивільного захисту електропостачання, оповіщення та зв’язку, укриттів, матеріально–технічного постачання, керівники структурних підрозділів і їх органів управління.
Захід проходив під керівництвом першого проректора, голови комісії з питань надзвичайних ситуацій Олександра Бондаря. У своїй доповіді Олександр Григорович зазначив, що завдання з питань цивільного захисту 2014 року, в основному, були виконані успішно. Це надало можливість забезпечити належний рівень безпеки під час виробничого та навчально–виховного процесу.
Першочерговими завданнями на 2015 рік є підвищення готовності органів управління, формувань ЦЗ та евакуаційних органів до виконання покладених на них завдань, а також поліпшення матеріально–технічного забезпечення заходів цивільного захисту, спрямованих на попередження надзвичайних ситуацій.
Як ефективна та сумлінна у сфері забезпечення безпеки життєдіяльності та цивільного захисту була визначена робота начальника протипожежної служби Володимира Будко, виконроба Юрія Бородкіна, керівників комісій з питань евакуації факультетів – Оксани Проценко (філологічний факультет), Вікторії Генчевої (біологічний факультет), Тетяни Заховалко (економічний факультет), а також начальників штабів ЦЗ факультетів Віктора Сабадаша (юридичний факультет), Віктора Кусакова (факультет іноземної філології), Михайла Новікова (економічний факультет), Олександра Муравіна (філологічний факультет).
Виступаючи перед зібранням, перший проректор Олександр Бондар і провідний фахівець з питань НС та ЦЗ Трифон Гапончук акцентували увагу на тому, що рішенням Кабінету Міністрів України № 47–р від 26. 01. 2015 р. на всій території України встановлюється режим підвищеної готовності єдиної державної системи цивільного захисту, а в Донецькій і Луганській областях – режим надзвичайної ситуації. Ці обставини потребують вжити додаткових заходів з метою підвищення готовності до захисту працівників і студентів у надзвичайних ситуаціях, пов’язаних із терористичними актами, збройними конфліктами і вірогідними техногенними аваріями на потенційно небезпечних об’єктах. Працівникам і студентам, за таких умов, необхідно бути пильними і як найшвидше оволодіти знаннями щодо особистої безпеки в умовах НС.
Присутній на заході представник Управління з питань попередження НС та ЦЗ ЗОР Ігор Рогачов у своїй промові відзначив позитивний внесок керівництва нашого університету у вирішенні питань з організації цивільного захисту, зокрема з питань підготовки до виконання евакуаційних заходів, підготовки та підвищення кваліфікації керівного складу ЦЗ тощо.
Другий етап зборів відбувся під керівництвом проректора з науково-педагогічної роботи, начальника оперативної групи управління Володимира Волкова за участю керівників навчальних груп та формувань цивільного захисту. Під час засідання мова йшла про підсумки щодо виконання тематичних планів навчання у 2014 році та визначені завдання на поточний рік. До відома присутніх доведено наказ ректора від 19.12.2014р. №559 «Про підсумки підготовки цивільного захисту та завдання на 2015 рік», організаційно–методичні рекомендації з питань організації та здійснення підготовки формувань ЦЗ до дій за призначенням та навчання працівників і студентів методам захисту, поведінки та дій у НС.
Крім того учасникам зборів також прослухали лекцію з теми «Структура єдиної державної системи ЦЗ, її органів управління, режими функціонування, порядок комплектування та підготовки формувань ЦЗ до виконання завдань за призначенням».
Першочергова роль в організації виконання, визначених ректором завдань у сфері цивільного захисту, відведена керівникам підрозділів, органів управління та формувань ЦЗ. Вони повинні вести організаційну та практичну роботу, спрямовану на попередження НС, підготовку персоналу до дій у надзвичайних ситуаціях, в межах своєї компетенції вирішувати питання матеріального забезпечення працівників і студентів засобами індивідуального та колективного захисту.
Таким чином, для реалізації завдань на 2015 рік з основних напрямів діяльності у галузі цивільного захисту колектив нашого університету повинен системно та відповідально поставитися до вимог органів управління з ЦЗ, аби бути готовими захистити й зберегти найцінніше – здоров'я та життя своє та своїх ближніх.

Трифон Гапончук,
провідний фахівець з питань НС та ЦЗ