Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На історичному факультеті відбулася презентація наукового фільму «По той бік Дніпра»

06.02.2015 10:46 Все Факультети Історії та міжнародних відносин Історичний факультет наука конференція

Вчора на історичному факультеті ЗНУ відбулася презентація наукового фільму «По той бік Дніпра», що проходила в рамках першого дня роботи Всеукраїнської науково-практичної конференції «По той бік Дніпра: вплив контраверсійних образів «іншого українця» на формування ментальних кордонів» (5-7 лютого). Співорганізаторами конференції виступили історичний факультет ЗНУ, Запорізьке наукове товариство ім. Я. Новицького, Запорізьке обласне товариство дослідників історії і культури Центральної та Східної Європи, Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України, Східний інститут українознавства ім. Ковальських. Захід проводився за підтримки відділу преси, освіти та культури посольства США в Україні.

У рамках презентації фільму відбулася дискусія відносно проблем вивчення регіональних стереотипів щодо представників різних історичних областей України. Автори ідеї наукового проекту – декан історичного факультету ЗНУ Володимир Мільчев та голова Запорізького наукового товариства ім. Я. Новицького Сергій Білівненко – відповіли на запитання науковців та представників засобів масової інформації та ознайомили присутніх з перспективами подальшої роботи над проектом. У дискусії взяли участь професор Дипломатичної академії України при МЗС України Віталій Космина, старший науковий співробітник Інституту всесвітньої історії НАН України Марина Бессонова, доцент Національної академії державного управління при Президентові України Рена Марутян, доцент Запорізького національного технічного університету Людмила Турчина, науковий співробітник Запорізького обласного центру охорони культурної спадщини Запорізької обласної ради Ілля Барков, науковий співробітник Інституту археології НАН України «Південьгідроархеологія» Сергій Звілінський, професори та доценти кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин ЗНУ – Олександр Давлєтов, Ольга Маклюк, Оксана Казакова, Андрій Омельченко.
Фільм «По той бік Дніпра» призначений не тільки для фахівців-істориків, але й для широкого загалу тих, хто цікавиться особливостями формування ментальних стереотипів в Україні.