Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбувся тренінг зі сталого розвитку

У ЗНУ відбувся тренінг зі сталого розвитку

16.02.2015 11:44 Все Факультети Соціології та управління Факультет соціології та управління тренінг

На базі Наукового ресурсного центру при факультеті соціології та управління Запорізького національного університету відбувся черговий тренінг зі сталого розвитку громад. У заході взяли участь студенти 1-3 курсів факультету соціології та управління ЗНУ спеціальностей «Соціологія», «Політологія», «Соціальна робота».

Керівник ресурсного центру – кандидат філософських наук, доцент кафедри соціології – Інна Дударева представила учасникам модераторів тренінгу: координаторів Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» по Запорізькій області Олександра Рябого та Геннадія Устімова.
Олександр Володимирович запропонував для обговорення тему Спільного Проекту Європейського Союзу та Організації Об’єднаних Націй «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (акценти в стратегії розвитку Запорізької області: бюджет «звичайних» мікропроектів громад та їхніх «енергоефективних» мікропроектів тощо). Геннадій Миколайович, у свою чергу, зупинився на інформації про розвиток організацій громад (встановлення погодження і взаєморозуміння на рівні громади; вивчення її особливостей; підготовка профілю громади).
Також студенти змогли обговорити з гостями питання щодо створення і проведення Форуму Місцевого Розвитку, проаналізувати статут громадської організації «Злагода» Чернігівського району Запорізької області (с. Обіточне, 2014 рік) та пройти апробацію отриманих знань (моделювання форуму на прикладі визначення проблем місцевого розвитку жителями багатоквартирних та приватних будинків).
Варто відзначити, що Запорізький національний університет є ВНЗ-партнером Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». І з 4 по 6 лютого 2015 року координатор від ЗНУ доцент кафедри соціології Інна Дударева представляла виш на щорічній зустрічі із огляду та планування роботи мережі ВНЗ-партнерів Проекту, яка відбулася на базі Національного університету «Острозька академія». Її учасники окреслили план діяльності мережі на 2015 рік, а також обрали нового координатора –ним стала Інна Дударева, яка тепер очолює мережу ВНЗ-партнерів Проекту Місцевого розвитку громад.