Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Бердянську на інформаційно-консультативну зустріч завітали 63 майбутніх абітурієнти

02.03.2015 11:55 Відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування ЗНУ приймальна комісія зовнішньо-незалежне оцінювання

Запорізький національний університет успішно презентував напрями своєї освітньої діяльності на вже традиційному роз’яснювальному заході із питань особливостей проведення ЗНО-2015 та вступної компанії, який пройшов спільно із Департаментом освіти і науки Запорізької облдержадміністрації, представниками Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ЗНУ, кандидат психологічних наук, доцент Юлія Паскевська презентувала присутнім на зустрічі у загальноосвітній школі №5 м. Бердянськ учням та їхнім батькам Запорізький національний університет. Доповідач закцентувала увагу на тих можливостях, які відкриває вищий навчальний заклад, перед своїми студентами та вступниками. Окремо Юлія Анатоліївна наголосила на проведенні безкоштовних пробних тренінгів із ЗНО, котрі відбудуться у ЗНУ протягом березня-квітня (реєстрація на них триває на http://www.znu.edu.ua/). Між іншим, на них вступники зможуть отримати безкоштовно минулорічні сертифікаційні роботи (тестові зошити з дисциплін) та підготуватися на найвищому рівні до основних сесій ЗНО цього року. Такі сертифікаційні роботи надає Запорізькому національному університету Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти.
Також начальник відділу розповіла, що кожен абітурієнт має нагоду отримати індивідуальну консультацію з будь-якого питання, зателефонувавши або звернувшись до ЗНУ. Гості мали нагоду отримати чимало довідкової інформації із відеопрезентацій, інформаційних роликів, які демонстрували на мультимедійному екрані.
Юлія Паскевська запросила старшокласників до участі у проектах наукового товариства обдарованих учнів "Молодий університет" ЗНУ- який відновив свою діяльність, спрямовану на забезпечення умов для самовизначення, саморозвитку і самореалізації обдарованої та здібної молоді шляхом набуття дослідницьких, творчих, спортивних здібностей, починаючи ще зі школи, забезпечення безперевності в роботі з обдарованою молоддю шкіл, коледжів і вищих навчальних закладів.
На зустрічі виступила й уповноважена особа від Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти , методист районного методкабінету з організації та проведення моніторингових досліджень та зовнішнього незалежного оцінювання Марина Каширина. Марина Володимирівна розповіла про вимоги ЗНО, дворівневість тестових завдань, час їх складання та систему оцінювання.
Також абітурієнти змогли прослухати інформацію від відповідального секретаря приймальної комісії Даміра Бікулова. Він розповів про правила прийому, про зміни, які відбулися в них, наголосив на основних умовах, котрі є важливими для вступу до нашого вишу, розповів як вираховується конкурсний бал, як розставляти пріоритетність. Дамір Тагірович надав консультації щодо таких питань: якщо не пройшов на бюджет, чи пропонують контракт? яка це процедура? скільки буде коштувати навчання та чи змінюватиметься вона протягом кількох років? як найбільш ефективно розставити пріоритети? скільки коштує проживання у гуртожитку? якими є терміни подачі документів?
Традиційно на зустрічі пройшло анкетування абітурієнтів з метою визначення спрямованості цього регіону та визначення подальшої стратегії взаємодії з ними. Його результати показали, що вступники бажаною комунікацією отримання інформації обирають, перш за все, вчителів у школі та групи в соціальній мережі ВКонтакті, статистичні данні розподілу студентів показали прихильність факультету соціальної педагогіки та психології, а обізнаність щодо проведення безкоштовних тренінгів у ЗНУ склала майже чверть опитаних.
Варто відзначити, що зустріч була останньою із низки запланованих консультативних заходів із ЗНО-2015 та питань вступу. Попередні заходи пройшли в Енергодарі (133 особи), Мелітополі (255 осіб), Пологах (265 осіб). Всього проектом було охоплено 716 майбутніх абітурієнтів, кожен із яких взяв участь у анкетуванні відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ЗНУ. З його результатами були ознайомлені представники всіх факультетів Запорізького національного університету.

Марія Канцелярист