Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Історичний факультет привітав перших випускників-магістрів спеціальності «Міжнародні відносини»

02.03.2015 10:08 Все Факультети Історії та міжнародних відносин Історичний факультет свято випускний

27 лютого на історичному факультеті відбулися урочистості, присвячені врученню дипломів магістрам спеціальності «Міжнародні відносини». Це – особливий випуск для викладачів і студентів факультету: 13 осіб вперше в його історії отримали диплом ОКР «магістр» за цією спеціальністю. Представники адміністрації нашого вишу, викладачі факультету й студенти молодших курсів, батьки випускників зібралися разом, аби привітати вчорашніх студентів із цією знаковою подією у їхньому житті.

Після урочистого виконання Гімну України ведучі заходу – першокурсники історичного факультету Вікторія Клець та Артем Левадний – привітали присутніх на заході з цією знаменною подією та запросили до слова почесного гостя – першого проректора ЗНУ Олександра Бондаря.
Олександр Григорович поздоровив випускників із їхнім святом: з отриманням високого освітнього рівня. Він висловив сподівання, що дехто з них вирішить продовжити навчання, обравши наукову кар’єру й повернеться до рідного вишу вже у статусі викладача. «Не забувайте, що ви отримали дипломи кращого факультету одного з кращих вітчизняних вишів. Це має стати гідним підґрунтям вашої кар’єри. Однак саме від ваших зусиль і прагнень залежать подальші успіхи і те, як ви, завдяки отриманим під час навчання знанням і вмінням, зможете допомогти Україні в її становленні та розбудові», - нагадав магістрам Олександр Бондар. Також він подякував викладачам факультету, які протягом майже шести років були для студентів мудрими наставниками, і не лише щедро ділилися із ними знаннями, але й піклувалися про їхній особистісний розвиток.
Декан історичного факультету Володимир Мільчев звернувся до вчорашніх студентів та їхніх батьків, зазначивши, що лише із цієї знаменної миті – отримання дипломів, розпочинається справжнє доросле життя, де лише від молоді й буде залежати, задля яких гарних справ вони будуть використовувати отримані під час навчання знання. Також Володимир Іванович згадав, як майже 20 років тому сам отримував диплом історичного факультету і як прагнув при цьому зазирнути в майбутнє. Він висловив переконання, що через кілька років, під час зустрічі випускників, магістри знову завітають до ЗНУ, аби зустрітися із наставниками й колишніми одногрупниками і прозвітувати про свої життєві успіхи.
До щиросердних побажань приєдналися заступник декана історичного факультету з навчальної роботи Ірина Кривко, завідувач кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Ольга Маклюк і колишня завідувач цієї кафедри, керівник відділу з навчальної роботи Людмила Нестеренко. Вони побажали випускникам ніколи не забувати свою альма-матер, а також відшукати свій власний секрет успіху. Крім того, у їхніх привітаннях пролунала згадка, що саме цьогорічні випускники започатковують нову традицію на факультеті: до цього вручення дипломів відбувалося 7 липня, на свято Івана Купала, відтепер же свої дипломи магістри спеціальності «Міжнародні відносини» отримуватимуть в останні дні лютого.
Кульмінацією свята стало урочисте вручення магістрам дипломів і Почесних грамот за їхні численні досягнення в науково-освітній та суспільній галузях. У свою чергу, вчорашні студенти підготували для своїх наставників сюрприз, вручивши їм Почесні грамоти від імені всієї групи та квіти.
Від імені всіх батьків випускників зі словами щирої вдячності до викладачів звернулася Тамара Кочина. Також вона, звертаючись до вчорашніх студентів, нагадала їм, що шлях до щастя в кожного свій, єдиною спільною умовою в його пошуках для кожного з них має стати прагнення прожити життя достойно. Від імені студентів до присутніх звернулася староста групи АнастасіяКочина та студентка випускної групи Анастасія Брильова. Обидві вони наголосили, що за час навчання стали однією дружною родиною й побажали їм не забувати про своїх друзів, викладачів і про рідний університет.
Одним із приємних сюрпризів, на яких був щедрим цей вечір, стала для магістрів демонстрація фотокарток із кумедними і веселими моментами за всі роки навчання. Слайд-шоу супроводжувала відома пісня Кузьми Скрябіна «Старі фотографії», якій підспівували багато присутніх.
Також студенти молодших курсів історичного факультету підготували відеозвернення, у якому йшлося про те, що вони пишаються першими випускниками спеціальності «Міжнародні відносини» і бажають їм успіхів у житті. Ще одним приємним сюрпризом для магістрів став виступ першокурсниці Сусен Алієвої, яка для присутніх заграла на скрипці.
Декан історичного факультету Володимир Мільчев, коментуючи цю урочисту подію, зазначив: «13 осіб, які показали такі гарні результати в навчанні, в науковій і суспільно-громадській роботі – це гарний перший випуск для такої серйозної спеціальності. Сподіваюся, що згодом кількість тих, хто захоче отримати з неї диплом ОКР «магістр» зростатиме. Звісно, треба зачекати кілька років, аби побачити, наскільки успішно наші магістри, спираючись на отримані під час навчання знання, будуватимуть свою кар’єру. Однак я переконаний, що, обравши вподобану галузь діяльності, вони матимуть додаткові бонуси порівняно з іншими співробітниками завдяки своїй ерудованості, освітньому рівню, а також вмінню знаходити й аналізувати інформацію, які вони набули під час навчання в Запорізькому національному університеті».

Таміла Тарасенко