Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичний факультет завітали бійці 55 окремої артилерійської бригади Запоріжжя

02.03.2015 15:41 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет зустріч АТО

Сьогодні студенти 1-5 курсів юридичного факультету ЗНУ зустрілися з військовослужбовцями 55 окремої артилерійської бригади, які 19 лютого повернулися додому, до Запоріжжя, вийшовши з оточення під Дебальцевим. Під час заходу майбутні правники нашого вишу змогли почути з перших вуст, як проходить антитерористична операція в Донецькій області, поставити воїнам запитання, переглянути відповідні відеоматеріали та фотографії. Ініціаторами проведення зустрічі та її організаторами стали декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць та її заступник Микола Мартинов.

На початку заходу всім присутнім продемонстрували відеосюжет із місцевих новин, де йшлося про те, як із почтом зустрічали під час повернення до Запоріжжя героїв їхні рідні та всі небайдужі. Зокрема, у сюжеті згадали про загиблих під Дебальцевим героїв Євгена Дужика й Олександра Говорухіна. Самі солдати з болем згадують про загибель товаришів, до цього за весь час ведення бойових дій у зоні АТО вони не втратили жодного бійця з бригади.
Гості факультету розповіли, що починаючи з травня 2014 року вони кілька разіввстигли побувати в зоні проведення антитерористичної операції, загалом провівши там 191 день. Вони свого часу брали участь у звільненні Слов’янська, побували під Лисичанськом та в інших містах Донецької області. Зараз, після виходу з-під Дебальцева. А зараз перебувають у відпустці й дуже раді можливості відпочити вдома, зустрітися зі своїми рідними та знайомими.
Солдати згадали чимало багато моментів бойових операцій та свого побуту у відносно спокійний час. При цьому до багатьох складнощів солдатського життя вони ставляться з гумором й наголошують, що саме там, у зоні проведення АТО, почали по-справжньому цінувати життя. «Там треба, перш за все, прагнути залишатись професіоналом за будь-яких обставин: від рішучості дій, прагнення виконати завдання та захистити себе й тих, хто поруч, часто залежить життя не лише тебе, але й оточуючих», - наголосив один із них.
До речі, серед воїнів-гостей ЗНУ чимало студентів заочного відділення вишів нашого міста, адже їм від 19 до 24 роки. Поки що хлопці не будують плани на майбутнє, зазначаючи, що вони – прості військовослужбовці і наблизити перемогу можуть лише старанно виконуючи накази, однак дехто зазначає, що прагне навчатися далі, здобути вищу освіту.
Воїни продемонстрували студентам свої фотографії, зроблені під час перебування на Донеччині, а також «сувеніри» – уламки снарядів від «градів» та мінометів. Також солдати закликали учасників зустрічі цінувати всі дрібниці мирного життя й бути вдячними за нього.
У свою чергу, студенти юридичного факультету подякували солдатам за героїзм, побажали їм швидше повернутися додому остаточно, з перемогою. Насамкінець заходу представники ЗНУ, стоячи, шквалом оплесків висловили щиру вдячність гостям факультету.

Таміла Тарасенко