Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відсвяткували найбільше свято Болгарії – День звільнення від османо-турецького поневолення

04.03.2015 11:36 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет відділ міжнародної діяльності та роботи з іноземними студентами свято

3 березня в Республіці Болгарії святкують одне з найвизначніших національних свят – День звільнення від османо-турецького поневолення, який знаменує її звільнення від майже 500-річного османського іга та утвердження незалежності та самостійності цієї країни. До святкування цієї видатної дати долучаються представники болгарських спільнот та культурних товариств із усього світу, не стали винятком і члени болгарської діаспори нашого міста. Завдяки спільним зусиллям представників відділу міжнародної діяльності та роботи з іноземними студентами ЗНУ й викладача філологічного факультету Івана Сімеонова для них на базі нашого вишу цього дня організували урочистості.

Слухачі курсів болгарської мови, які вже кілька років діють на базі філологічного факультету Запорізького національного університету під керівництвом викладача з Болгарії Івана Сімеонова, – представники болгарської діаспори м. Запоріжжя та всі, хто цікавиться історією та культурою цієї країни, – активно долучилися до святкувань. Вони вшанували пам'ять героїв визвольної Російсько-турецької війни 1877-1878 рр., завершення якої підписанням мирного договору в м. Сан-Стефано під Стамбулом вважається початком Третьої Болгарської держави.
На початку заходу до його учасників звернувся проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук. Він привітав присутніх із важливою датою в історії Республіки Болгарії та запевнив, що в ЗНУ завжди докладають багато зусиль для налагодження дієвою співпраці з представниками місцевих національних громад. Він подякував від імені всього великого колективу нашого вишу пану Івану Сімеонову, зазначивши, що вже кілька років той докладає багато зусиль задля просвітницької та культурної діяльності серед усіх, хто цікавиться історією цієї країни та її мовою. На клопотання адміністрації нашого університету Міністерство освіти і науки Республіки Болгарія відзначило зусилля Івана Сімеонова Почесною грамотою та репрезентативним виданням «Букваря з різними повчаннями (Риб’ячого букваря)» – видатної пам’ятки культури цієї країни, виданої відомим просвітителем-енциклопедистом Петром Бероном у 1824 році. Усі присутні на заході оплесками привітали пана Сімеонова з гідним поцінуванням його заслуг.
Після виконання Гімнів України та Болгарії ведучі свята – доцент юридичного факультету ЗНУ Оксана Узунова, студентка історичного факультету Ольга Бойко та вчителька Запорізької гімназії № 50 Софія Рось – нагадали учасникам урочистостей про спільну героїчну боротьбу болгарського, румунського, російського і фінського народів під час визвольної Російсько-Турецької війни, завдяки якій Болгарія і змогла здобути незалежність.
Серед присутніх на заході були слухачі дворічних курсів болгарської мови, випускники цих курсів, із якими Іван Сімеонов за своєю ініціативою проводить факультативні заняття, студенти напряму підготовки «Переклад (українська, російська, болгарська мови)» філологічного факультету нашого вишу. Незважаючи на різний рівень володіння болгарською мовою, вони всі дієво долучилися до участі у святі. У їхніх виступах йшлося про найвідоміші битви визвольної війни, подвиги воїнів, трагічні й героїчні сторінки історії Болгарії. Лунали поезії та уривки із прози видатних болгарських і російських митців, присвячених болю втрат на полі бою й радості від перемоги та здобуття незалежності. Гарним ілюстративним матеріалом до цих розповідей стали уривки з документальних і художніх болгарських та російських фільмів, присвячених тим доленосним для Болгарії подіям.
На завершення свята слухачі 2 року навчання на мовних курсах під керівництвом Івана Сімеонова виконали болгарську народну пісню «Розквітає яскрава квітка». Викладач подякував усім учасникам заходу й закликав їх більше уваги приділяти вивченню болгарської мови та обов’язково скористатися можливістю відвідати літні мовні курси в Софії, на яких уже не перший рік успішно вдосконалюють свої знання представники ЗНУ та інших вишів нашого міста та болгарської національної спільноти.

Таміла Тарасенко