Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проректор Геннадій Васильчук взяв участь у міжнародному обговоренні актуальних викликів у галузі освіти

10.03.2015 10:03 Міжнародна діяльність форум

6-7 березня на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся Українсько-німецький форум «Освіта, наука, інновації в університетах: актуальні виклики». Організаторами заходу стали Міністерство освіти і науки України та Федеральне міністерством освіти і наукових досліджень Федеративної Республіки Німеччина. Запорізький національний університет на поважному зібранні представляв проректор з наукової роботи, професор Геннадій Васильчук.

У відкритті форуму 6 березня взяли участь Міністр освіти і науки України Сергій Квіт, заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха, директор оргкомітету ФРН по співпраці з країнами Східної Європи, представник Федерального міністерства освіти і наукових досліджень ФРН Міхаель Шліхт, ректор Київського державного університету імені Тараса Шевченка Леонід Губерський.
Учасники заходу активно обговорювали низку важливих тем, пов’язаних із реформуванням вищої освіти, у тому числі – систему забезпечення якості освіти, організацію наукових досліджень у ВНЗ, інтернаціоналізацію вищої освіти, моделі комерціалізації наукових досліджень у вищих навчальних закладах тощо.
Директор оргкомітету ФРН по співпраці з країнами Східної Європи, представник Федерального міністерства освіти і наукових досліджень ФРН Міхаель Шліхт під час роботи форуму запевнив українських колег, що Німеччина зробить все можливе, аби допомогти Україні у реформуванні вищої освіти та науки, і форум стане початком подальшої співпраці між двома країнами. На думку пана Шліхта, саме університети мають зробити вирішальний внесок у повноцінну інтеграцію України в європейський освітньо-науковий простір.
Цю точку зору цілком поділяє проректор з наукової роботи ЗНУ, професор Геннадій Васильчук. Розповідаючи нам про свої враження від участі в форумі, Геннадій Миколайович зазначив, що керівництво нашого вишу завжди надавало великого значення розвитку міжнародного вектору діяльності Запорізького національного університету, участі його викладачів, співробітників та студентів у міжнародних академічних програмах, співпраці з іноземними вишам та науковими установами. Такі дії сприяють перетворенню нашого вишу на регіональний університет європейського рівня, а участь у форумі представника нашого ВНЗ дозволить більш чітко окреслити подальші напрямки міжнародного розвитку ЗНУ.

Катерина Касьян,
фахівець 1-ї категорії відділу міжнародних зв’язків та роботи з іноземними студентами