Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулася конференція «Сучасні тенденції розвитку менеджменту»

У ЗНУ відбулася конференція «Сучасні тенденції розвитку менеджменту»

12.03.2015 16:31 Все Факультети Менеджменту Факультет менеджменту міжрегіональна науково-практична конференція

12 березня на базі ЗНУ пройшла Міжрегіональна науково-практична конференція студентів та молодих учених «Сучасні тенденції розвитку менеджменту», в якій взяли участь 154 науковців із Запоріжжя, Ужгорода та Харкова. На заході, який організував факультет менеджменту ЗНУ, вирішували актуальні питання щодо визначення ролі, впливу і завдань сучасної науки в галузі управління економічним потенціалом суб’єктів господарювання через використання сучасних моделей розвитку бізнесу і відповідного інструментарію.

Із привітальним словом до учасників звернулася декан факультету менеджменту Ірина Шавкун. Вона відзначила той факт, що захід проводиться в університеті вже шостий рік поспіль. «Дуже важливо, щоб саме у вас, студентів та молодих вчених, була можливість проявити свої таланти у галузі науки, - підкреслила Ірина Григорівна. – Сьогодні попит на проведення подібних проектів вражає. Я наведу такий факт: кожен третій студент ЗНУ цього року подав свою роботу на конференцію «Молода наука». І це прекрасні показники».
На пленарному засіданні представила свою доповідь доцент кафедри менеджменту організацій та логістики ЗНУ Людмила Бухаріна. Вона акцентувала свою увагу на сучасній концепції менеджмент-орієнтованого підходу в публічному управлінні. У виступі Людмила Михайлівна намагалася відшукати відповідь на питання, чи потребуємо ми «good governance» (ефективне врядування). Це нова концепція державного управління, теорія якої вперше була запропонована в документах Програми розвитку ООН. Вона доповнює основну ідею управління гуманітарною та соціальною складовою, формує новий підхід до розуміння врядування, яке має відповідати не лише вимогам ефективності, але й бути відкритим, доступним, підзвітним і підконтрольним, а отже, чутливим до вимог громадян, їхніх потреб і запитів.
Також свої наукові розробки представив гість конференції – координатор громадської організації «Асамблея діячів культури», автор та куратор проекту «Флеш Арт Запоріжжя», організатор та ліцензіат проекту «ТЕDx Запоріжжя» Денис Васил’єв. Його представили присутнім ще і як випускника факультету менеджменту. Денис Олегович розповів про менеджмент культури та управління культурними проектами. Крім того, він озвучив ідею розвивати саме цей напрям і на факультеті менеджменту ЗНУ. Для студентів гість рекомендував роботи персонального менеджера кожного з президентів України Богдана Гаврилишина, який заснував першу школу менеджменту на пострадянському просторі і праці якого мають бути настільною книгою всіх, хто вирішив присвятити своє життя цій галузі. Згадав Денис Олегович і про видатного українця – Миколу Руденка, економічна школа якого пов’язана з енергією прогресу. Також для студентів звучали поради щодо тайм-менеджменту, тестів IBTI тощо.
Наприкінці пленарного засідання свою доповідь представила студентка факультету менеджменту ЗНУ Марія Кузьменко. Над темою «Напрямки вдосконалення стратегії розвитку ПАТ «ЗАЗ» вона працювала разом із науковим керівником – доцентом кафедри бізнес-адміністрування і ЗЕД менеджменту Олександром Олійником. Дівчина дійшла висновків, що товариству варто приділити пильну вагу стратегічному управлінню, розглянути можливість виробництва електромобілів та залучити до цього проекту довгострокові інвестиції.
Згодом робота науковців продовжилася за п’ятьма секціями: «Сучасний стан системи управління на вітчизняних підприємствах», «Розвиток логістики на сучасному етапі», «Сучасні тенденції розвитку менеджменту ЗЕД», «Бізнес-адміністрування в системі сучасного менеджменту» та «Ділові комунікації в менеджменті».
Студенти та молоді науковці у своїх працях порушили проблеми підходів та принципів мотивації працівників в сучасних умовах, застосування інструментарію самоменеджменту керівниками, набору кадрів на вітчизняному підприємстві, інвентаризації часу як передумову підвищення ефективності бізнесу тощо. Також учасники вивчали досвід іноземних компаній в реалізації корпоративної культури, процедуру психологічної оцінки висококваліфікованих кадрів, оптимізацію роботи персоналу шляхом планування їх відпочинку, обмеження процесу делегування повноважень тощо.
За результатами обговорення доповідей конференції її організатори постановили схвалити основні положення наукових проектів учасників. Оргкомітет відзначив їх актуальність, ґрунтовність, наукове та практичне значення, а також наукову новизну та глибину досліджень. Було прийняте рішення продовжити політику розвитку ефективних управлінських технологій: на регіональному рівні доцільно впроваджувати партнерство «Наука-Освіта-Виробництво», акцентуючи увагу на практичних завданнях підготовки кадрів.

Марія Канцелярист

Схожі новини