Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Відбулися навчання студентського сектору Первинної профспілкової організації ЗНУ

13.03.2015 10:42 Студентський сектор Первинної профспілкової організації ЗНУ тренінг

12 березня відбулося засідання студентського сектору Первинної профспілкової організації ЗНУ. У рамках заходу «Профспілка і ми» пройшли інформаційні лекторії і тренінг для студентських лідерів профспілкового руху на факультетах.

Двічі на рік традиційно відбуваються навчання профспілкового активу студентського сектору університету. Участь у черговому такому заході взяли 37 осіб - профспілкові лідери усіх факультетів ЗНУ - під керівництвом заступника голови ППО ЗНУ по роботі зі студентами Юлії Дудник, а також запрошені гості - проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи, професор Олександр Гура, голова ППО ЗНУ Борис Павловський і керівник Центру гендерної освіти, доцент Тетяна Голованова.
Учасників зустрічі привітала лідер студентської профспілкової організації ЗНУ Юлія Дудник, яка окреслила питання порядку денного. Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, в свою чергу, зауважив, що до розгляду представлені дуже цікаві та важливі питання, які мають вивести профспілковий рух на якісно новий щабель. Олександр Іванович розповів присутній на зібранні молоді про власні перші кроки у галузі профспілкової діяльності, коли він прийшов на виробництво молодим фахівцем. Він зазначив, що профспілковий лідер повинен мати великий багаж знань з різних напрямів – з економіки, юриспруденції, управління, психології тощо, аби мати змогу професійно захищати соціальні та економічні права працівника на підприємстві. Проректор також зазначив: «Сьогодні перед представниками профспілки постає багато важливих завдань, і від того, як профспілкові лідери зможуть об’єднатися, повести за собою молодь, розробити конкретні програми дій, вирішити поставлені завдання тощо, залежатиме наш майбутній соціальний устрій і добробут. А це завдання для молодих!»
Під час бесіди були обговорені також інші важливі питання. Зокрема, Олександр Гура висловив свій погляд на проблему працевлаштування молодих фахівців. Він повідомив, що з метою покращення ситуації представники нашого університету будуть проводити моніторинг ринку праці, аби визначити потребу у фахівцях і попит роботодавців на певні напрями підготовки. За результатами такого моніторингу будуть внесені відповідні зміни і доповнення у навчальні плани на наступний академічний рік.
Про роботу з працевлаштування студентів розповіла завідувач сектором з питань працевлаштування молоді та волонтерської діяльності Валерія Овчарова. Голова ППО ЗНУ Борис Павловський, у свою чергу, нагадав присутнім історію зародження та розвитку профспілкового руху, який виник понад 200 років тому в Англії, і зосередив увагу на проблемах сьогодення, які мають вирішувати представники профспілкової організації.
З питань законодавчої бази профспілкової діяльності виступила профорг біологічного факультету Тетяна Вальчук. Вона зазначила, що головним законом, яким керуються профспілки у своїй діяльності є Закон України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності». А голова профспілкової організації факультету соціології та управління Тетяна Попова розповіла про роботу Первинної профспілкової організації ЗНУ, зокрема її студентський сектор, який діє безпосередньо на факультетах. Представники студентського сектору профспілки проводять облік студентів, зокрема представників пільгових категорій. Їм надається необхідна допомога і підтримка: матеріальна допомога у разі потреби, студенти з малозабезпечених сімей отримують подарунки на свята, члени профспілки також можуть пройти санаторно-курортне лікування за пільговими путівками, відвідати бази відпочинку та екскурсії, а також відпочити у студентському оздоровчо-спортивному таборі «Славутич» тощо.
Профорг факультету менеджменту Ірена Мороз представила присутнім відеопрезентацію щодо відпочинку та інших видів проведення дозвілля, які є доступними для наших студентів завдяки старанням Первинної профспілкової організації ЗНУ. Її доповідь доповнила профорг математичного факультету Ганна Рулевська, розповівши про розважальні заходи, які студенти ЗНУ відвідують за 50% знижками на квитки: це візити до кінотеатрів, театрів, філармонії тощо.
З питань підготовки до проведення гендерного аудиту у ЗНУ виступила керівник Центру гендерної освіти Тетяна Голованова. Вона розповіла представникам профспілки про поняття гендеру, гендерного пріоритету, гендерне маркування умов та послуг тощо. Гендерний аудит проводиться з метою контролю гендерних складових в нашому виші та підвищення можливостей щодо реалізації рівних прав студентів і співробітників обох статей. Цей момент має, на думку фахівців, покращити соціально-психологічний клімат у колективах студентів і викладачів. У співробітництві із іншими підрозділами університету Центром гендерної освіти буде проведено анкетування, а завдання профспілкових лідерів полягає у популяризації гендерної освіти та іншого роду просвітницьких заходів.
У рамках заходу також відбувся тренінг, який складався з двох тем: «Я-лідер» та «Як уникнути конфлікту». Його провели профорги факультетів філологічного та журналістики - Карина Сухоіваненко та Анастасія Воскобойнікова. Спочатку учасникам була надана теоретична інформація, а потім тренери провели практичні вправи.

Олена Хлистун