Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В ЕПК відбулося засідання секції соціальної роботи, педагогіки та психології конференції «Молода наука-2015»

13.03.2015 12:58 Все Коледжі та філії Економіко-правничий коледж Молода наука ЕПК

12 березня в Економіко-правничому коледжі Запорізького національного університету в рамках науково-практичної конференції студентів та молодих науковців «Молода наука-2015» відбулося робоче засідання секції соціальної роботи, педагогіки та психології. Роботу секції очолила голова циклової комісії з соціальної роботи та соціальної педагогіки Олена Маловічко.

На захід завітали також директор Економіко-правничого коледжу Олена Грибанова, викладач історії України Економіко-правничого коледжу Максим Носик та викладачі кафедри соціальної філософії – члени циклової комісії, які оцінювали роботи учасників, а саме: Володимир Скворець, Ігор Кудінов та Ігор Каприцин.
Під час засідання свої доповіді представили 13 студентів ЕПК молодших і старших курсів спеціальності «Соціальна робота», які проаналізували найбільш актуальні соціальні проблеми сьогодення, такі як: важковиховувані неповнолітні діти, їх соціальна адаптація, вплив сучасної сім’ї на формування особистості дитини, проблеми безпритульних людей, технології соціальної роботи з проблемними категоріями населення. Деякі зі студентів вперше брали участь у подібних наукових заходах, проте рівень їх наукових робіт був достатньо високим.
Однією з перших була заслухана доповідь Тетяни Куліченко, присвячена темі використання теорії ролей у соціальній роботі. Також інтерес слухачів привернула доповідь Марії Марусенко «Арт-терапія, як технологія соціальної роботи». Окрім того, студенти дослідили методи та форми використання музикотерапії у соціальній роботі, проблеми педагогічної занедбаності дітей та низького рівня їхньої культури. Свої дослідження студенти проводили з таких тем, як «Гостьовий шлюб, як сучасний український феномен» та «Кредитування, як механізм підвищення соціальних стандартів якості життя».
Комісія засідання секції соціальної роботи, педагогіки та психології відзначила високий рівень підготовки студентів до конференції та актуальність обговорюваних тем. Зокрема, директор коледжу Олена Грибанова, подякувавши всім учасникам, які підготували доповіді, відзначила соціальну важливість представлених досліджень та фаховий рівень обговорення розглянутих суспільних проблем. Крім того, Олена Євгеніївна запропонувала винести найбільш важливі теми для обговорення на заплановані виховні години спілкування із студентами.
За результатами проведеної роботи, кращими були визнані доповіді студентів Анастасії Нерубальчук «Використання музикотерапії у соціальній роботі», Злати Мірчун «Гостьовий шлюб, як сучасний український феномен», Юлії Швецової «Важковиховуваність неповнолітніх, як соціальна проблема» та Надії Трачук «Вплив сучасної сім’ї на формування особистості дитини».
Найкращими презентаціями супроводжувалися роботи Анастасії Нерубальчук «Використання музикотерапії у соціальній роботі» та Марії Марусенко «Арт-терапія, як професійна діяльність соціального працівника».
Ці дослідження будуть рекомендовані до публікації в збірнику наукових праць студентів, аспірантів і молодих учених «Молода наука».

Олена Переверзєва