Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ розпочались безкоштовні пробні тренінги із ЗНО

У ЗНУ розпочались безкоштовні пробні тренінги із ЗНО

16.03.2015 13:31 Пробні тестування біологічний факультет профорієнтація

15 березня у Запорізькому національному університеті відбувся перший етап цьогорічних безкоштовних тренінгів зі складання зовнішнього незалежного оцінювання. Цього дня до ЗНУ завітали 448 абітурієнтів, які прагнули перевірити свої знання з біології, та 246 вступників, які взяли участь у пробному тестуванні з хімії.

Запорізький національний університет вже кілька років поспіль надає вступникам можливість перевірити рівень своєї підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання, оцінити рейтингові показники та дізнатися, як відбувається справжнє тестування. При цьому кожен учасник пробних тренінгів повинен усвідомлювати, що пробне оцінювання має на меті психологічно, змістовно та процедурно підготувати його до проходження ЗНО. А учні мають визначити, над чим слід працювати, готуючись до справжнього тестування.
За словами начальника відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ЗНУ Юлії Паскевської, цьогорічні перші пробні тестування пройшли успішно: усі співробітники Запорізького національного університету, залучені до їх проведення, працювали в дві зміни та діяли організовано, чітко та злагоджено, адже пройшли попередні навчальні інструктажі. Всього до проведення пробного ЗНО з біології та хімії були задіяні близько 50 співробітників та викладачів біологічного факультету нашого вишу, які інструктували майбутніх абітурієнтів та чергували на пункті прийому та в 21 аудиторії.
Крім того, під час пробного ЗНО учням порадили, як найбільш ефективно скласти тести, підготуватись психологічно, не розгубитись і зорієнтуватись у завданнях, налаштувати себе на впевненість, сконцентрувати увагу та активізувати когнітивні навички та активне запам’ятовування. Також із майбутніми абітурієнтами провели ознайомчу комунікацію та організували психологічний супровід, роздали інформаційні буклети Запорізького національного університету та біологічного факультету, розповівши їм про переваги навчання у ЗНУ.
Пояснюючи умови успішного складання пробного ЗНО з біології та хімії, Юлія Анатоліівна Паскевська перевірила виконання всіх процедурних моментів та організаційну готовність учнів до тестування.
Перед початком пробних тренінгів усім майбутнім абітурієнтам нагадали про технічні моменти, виконання яких необхідне для успішного проходження зовнішнього незалежного оцінювання, а саме: мати при собі відповідні документи, ні в якому разі не запізнитися, не користуватися довідковими матеріалами та не порушувати дисципліну, завдання виконувати ручкою з чорною гелевою пастою тощо.
Всього на виконання тестових завдань з кожного предмета учасники пробного ЗНО мали приблизно по півтори години. Протягом цього часу учні виконували теоретичні та практичні завдання з біології та хімії. По завершенні тестувань вони могли отримали зошити з тестовими завданнями для подальшої підготовки до основної сесії ЗНО.
Свою готовність до основної сесії ЗНО прокоментувала учениця ЗОШ № 55 Ангеліна Кіпоренко: «Я майже не хвилююсь, але перевірити свої знання, все ж таки, треба. Розраховую отримати достатню кількість балів, щоб вступити на обрану спеціальність. Вступати збираюсь одразу до декількох вишів, в тому числі і до ЗНУ, і хочу обрати фах біолога або медика».
Учениця школи № 15 Анастасія Дорофєєва розраховує вдало пройти пробне тестування: «Я готувалась до ЗНО з хімії та біології з початку року, тому хочу перевірити знання і розраховую отримати високий бал, адже збираюсь вступати на біологічний факультет ЗНУ».
Варто зазначити, що з результатами пробного тестування з біології та хімії учні можуть ознайомитись на сайті ЗНУ або на інформаційному стенді у 2 корпусі не раніше 21 березня.
Нагадаємо, що вже 22 березня, о 9.00 у ЗНУ пройдуть пробні тренінги з історії України, а о13.00 – тренінги з географії та російської мови.

Олена Переверзєва