Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Психологи ЗНУ обговорювали з американським психотерапевтом проблеми роботи волонтерів у госпіталях

Психологи ЗНУ обговорювали з американським психотерапевтом проблеми роботи волонтерів у госпіталях

17.03.2015 09:43 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет соціальної педагогіки та психології тренінг міжнародна діяльність

Представники факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету, зокрема викладачі кафедри практичної психології, в рамках співпраці з громадською організацією «Development Foundation» (Фундація розвитку) організували інтерактивний тренінг, присвячений проблемам психологічної роботи волонтера в госпіталях з пораненими та їхніми родинами. Так, 16 березня провели тренінг-телеміст для психологів та соціальних педагогів на тему: «Робота волонтера в госпіталях з пораненими та їхніми родинами».

Тренер Мадлена Розенблюм (США) протягом 25 років працює психотерапевтом-практиком і клінічним соціальним працівником. Має досвід роботи в клініках Нью-Йорка, а також приватну практику, вона - авторка багатьох популярних книг.
У рамках тренінгу були розглянуті наступні питання: «Особливості встановлення першого контакту в палаті», «Поведінка волонтера, якщо людина не просто приймає допомогу, а навіть "вимагає" її», «Якщо в сім'ї всі налаштовані проти того, що б я був волонтером», «Як не пропустити момент "початок емоційного вигорання"», «Чи потрібно "тримати дистанцію" з тими, кому допомагаєш», «Почуття провини у волонтерів, які втратили своїх підопічних», «Як реагувати на гнів клієнтів».
Мадлена розповідала про необхідність самозбереження особистості психолога, соціального працівника, соціального педагога, волонтера та методи попередження професійного вигорання. Пані Розенблюм професійно та чітко пояснювала межі компетентності волонтерів, що допомагають постраждалим від бойових дій у шпиталях. Особливу увагу в своїй доповіді вона приділила встановленню «контракту» між волонтером та постраждалим, адже очікування від волонтера можуть бути занадто великими та невиправданими, бо межі роботи без контракту не визначені.
Розмова впродовж онлайн-тренінгу постійно поверталася в контекст супервізійної роботи. У зв’язку з цим, нагадаємо, що починається робота груп супервізії з Брюсом Янгом (Каліфорнія, США). Реєстрацію вже відкрито. Місце проведення заходу: м. Запоріжжя, вул. Гоголя 118, ауд. 217. Координатор – старший викладач кафедри практичної психології Запорізького національного університету Ольга Іщук. Телефони: (095)161-23-20; (068)575-81-75.
Організатори заходу висловлюють подяку Людмилі Коршуновій за висококваліфіковану технічну підтримку, а також – усім небайдужим, хто зацікавився цією темою.

Ольга Іщук,
старший викладач кафедри практичної психології

Схожі новини