Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентка ЗНУ перемогла у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт із природничих, технічних і гуманітарних наук

17.03.2015 15:31 Все Факультети Економічний Економічний факультет Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт

Третьокурсниця спеціальності «Облік і аудит» Дар’я Самойленко посіла призове місце та була відзначена диплом I ступеня Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із природничих, технічних і гуманітарних наук у галузі «Економіка транспорту та зв’язку», який відбувся в Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті. У конкурсі взяли участь представники 10 навчальних закладів України.

Наукову роботу на тему «Сучасний стан залізничного транспорту України, його відповідність європейським стандартам» студентка ЗНУ готувала під керівництвом декана економічного факультету, доктора економічних наук, професора Алли Череп. «Без допомоги свого наставника, без тих знань та вмінь, якими поділилась зі мною мій декан, я б ніколи не досягла цих вершин», - зазначила юна дослідниця.
Під час вивчення своєї теми Дар’я Самойленко збирала інформацію в Державних органах статистики, на офіційному сайті Укрзалізниці, використовувала дані її фінансової звітності. Цінність проекту дівчини полягає в тому, що проаналізувавши сучасні тенденції розвитку галузі, вона виявила, що та потребує реформування й адаптації до європейських стандартів, задля покращення її функціонування. Дар’я представила аналіз пристосування українського законодавства до європейського, що дало змогу виявити позитивні та негативні сторони втілення європейських стандартів. Висновок наукового дослідження полягає у рішенні, що ефективніше пристосуватися до норм ЄС. Проте це потребує чималих інвестиційних затрат.
До речі, Дар’я Самойленко брала участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт і минулого року. І теж не менш успішно, адже тоді вона також посіла І місце. Минулого року дівчина розглянула стан галузі і представила стратегію її розвитку до 2019 року, пропонуючи впровадження інвестиційного механізму.
У майбутньому Дар’я Самойленко планує займатися подальшим дослідженням сучасного стану залізничного транспорту України – галузі, значення і місце якої, на думку дівчини, в господарському транспорті важко переоцінити.

Марія Канцелярист