Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті завершилися Тижні кар’єри

На юридичному факультеті завершилися Тижні кар’єри

19.03.2015 09:36 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет Тижні кар’єри

18 березня підбили підсумки Тижнів кар’єри на юридичному факультеті ЗНУ. Наприкінці проекту на старшокурсників чекало обговорення з професійними адвокатами питань етичності у їхній діяльності та балансу між особистим життям і роботою. Ці теми розкрили на зустрічі партнери адвокатського об’єднання «Цезар» Олександр Горобець та Олександр Світличний, а також кандидат юридичних наук, доцент кафедри загальноправових дисциплін Дніпропетровського гуманітарного університету Олексій Ляховець.

На початку заходу заступник декана з міжнародної діяльності, доктор юридичних наук, завідувач кафедри цивільного права Михайло Віхляєв, якого делегувала декан юридичного факультету, професор Тетяна Коломоєць, вручив партнерам об’єднання «Цезар» Подяку ЗНУ за плідну співпрацю із факультетом і висловив сподівання продовжити її й надалі.
Згодом партнери адвокатського об’єднання «Цезар» Олександр Горобець та Олександр Світличний поділилися зі студентами своїми роздумами щодо процесуальних аспектів роботи адвоката. Гості порушили проблему адвокатського запиту, фіксації адміністративних правопорушень тощо. Також вони висловили переконання, що сучасному поколінню адвокатів, до якого в майбутньому й будуть належати чимало студентів, присутніх в аудиторії, буде набагато легше, адже зараз законодавчі процеси галузі помітно активізувалися. Щодо етичних норм адвокатської діяльності юристи акцентували увагу на принципі пріоритету клієнта, базуванні захисту на правдивих фактах, питаннях конфіденційності, партнерських стосунках із клієнтом.
Кандидат юридичних наук, доцент кафедри загально-правових дисциплін Дніпропетровського гуманітарного університету Олексій Ляховець окреслив питання, хто ж може бути адвокатом. Студенти у діалозі з гостем припускали, що це - особа, яка допомагає вирішити проблеми. Олексій Володимирович підкреслив: «Адвокат, у першу чергу, має працювати на свій імідж, мати додатковий багаж знань і вмінь, щоб орієнтуватися у новій інформації».
Для гостей студенти підготували і чимало глибоких питань. Зокрема, вони цікавилися порадами щодо книг та фільмів, які б варто було переглянути майбутнім юристам. У рекомендаціях фахівців йшлося про книгу Дмитра Фіолевського «Нотатки адвоката»: автору, юристу за фахом, довелося спробувати себе на правничій ниві у багатьох її галузях. Оперативна та слідча робота, юрисконсульт, 30-річна адвокатська практика, які він поєднував із багаторічною науковою діяльністю зробили можливим реалізувати себе як викладача. Проте, найбільш довготривалою та плідною виявилася адвокатська практика, якій було віддано більше, ніж третину століття. Саме адвокатура з усіма її pro та contra стала найулюбленішою для нього. А ще гості радили переглянути фільм «Лінкольн для адвоката» за бестселером Майкла Коннелі, в якому герой актора Метью МакКонахі – успішний адвокат, який все життя захищав дрібних крадіїв та злочинців. І одного разу він мусить займатися справою, котра загрожує вже його власному життю. Також студенти цікавилися, проблемою професійного вигорання, необхідністю потреби відпочинку протягом робочого дня і навіть ставленням гостей до службових романів у адвокатській діяльності, навівши приклад аналогічного позитивного досвіду героя Майкла Росса у серіалі «Юристи Бостона».
Варто нагадати, що низка заходів, присвячена зустрічам студентів із партнерами одного з провідних адвокатських об’єднань м. Запоріжжя «Цезар», стартувала ще у лютому. Тоді студенти вивчали «Юридичний Start-up. Основні складові успіху на початковому етапі: ресурси, стратегічне планування, залучення потенційних клієнтів, створення бренду». Також на юридичному факультеті відбувся публічний діалог студентів з юристами-практиками на тему «Як підготуватися і вести себе на співбесіді в юридичній фірмі: комплекс порад і рекомендацій».

Марія Канцелярист