Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики відбувся круглий стіл за участю майбутніх вступників

На факультеті журналістики відбувся круглий стіл за участю майбутніх вступників

19.03.2015 11:19 Все Факультети Журналістики Факультет журналістики профорієнтація

Круглий стіл, присвячений проблемам і перспективам медійної освіти в Україні, відбувся минулого тижня на факультеті журналістики. У заході взяли участь слухачі Школи юного журналіста при Запорізькій обласній організації Національної спілки журналістів України, студенти та викладачі факультету.

Перш, ніж розпочати обговорення зазначених питань, учасники круглого столу переглянули фільм до десятиріччя факультету, підготовлений колективом навчальної лабораторії журналістики. Також на початку зустрічі був презентований відеоролик студії «PR-Mafia», що увійшов до фіналу конкурсу соціальної відеореклами «Молодія», та проекти творчого об’єднання студентів-видавців «Припечатанные». Після такого різностороннього знайомства з факультетом абітурієнти упевнились у тому, що тут не лише навчають теорії, але й формують необхідні практичні навички, надихають на творчість і стимулюють до професійних перемог.
Тим цікавіше після цього було разом зі студентами шукати відповідь на питання: «Кому потрібна сучасна медійна освіта?» Дискусію модерували декан факультету, професор Володимир Манакін, заступник декана з профорієнтаційної роботи, асистент Інна Стащук і доцент кафедри журналістики Мирослава Чабаненко. Під час обговорення гості факультету дійшли висновку, що в сучасних умовах надзвичайно важливою є медіаосвіта для дітей і дорослих. Саме в загальній медіаграмотності студенти й абітурієнти вбачають можливість протистояти маніпуляціям та інформаційній війні. А от вища медійна освіта, як вважають старшокласники, необхідна насамперед тим, хто сьогодні готовий взяти на себе відповідальність відстоювати професійні стандарти журналістської, рекламної та видавничої справи.
Після круглого столу деякі його учасники висловили свої думки в публікаціях для сайту факультету журналістики.
Своїми враженнями та роздумами поділилась одинадцятикласниця Ксенія Єрмакова: «Після таких зустрічей в голові залишається надто багато думок і величезне бажання, щоб такі затишні круглі столи відбувалися частіше. Доречні та цікаві факти від викладачів, жваве обговорення нагальних питань зі студентами. Ось що запам’яталося мені від сьогоднішньої зустрічі. Залишається відкритим одне запитання: “Кому потрібна медійна освіта”.
На мою думку, не залежно від віку, статі та національності, медіаграмотність потрібна кожному. Особливо, сучасній молоді. Бо у світі, де головою правління людством є Четверта Влада, себто журналістика, саме молодь повинна зрушити з місця те, що не вдалося іншим.
Вміти сказати так, щоб тебе почули, написати те, що будуть читати мільйони, відзняти те, що б дивилися мільярди... Це саме ті знання, що необхідні будь-якій людині незалежно від освіти. Але журналіст, як соціальний доктор, повинен лікувати суспільство пігулками правди та виписувати рецепти з підвищеним змістом якісної та цікавої інформації. Тож медійна освіта потрібна... геть усім, хто хоче впливати не лише на власне майбутнє, а й на майбутнє своєї країни».

Факультет журналістики
Фото Руслани Гупало