Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті розглянули питання захисту прав жінок

На юридичному факультеті розглянули питання захисту прав жінок

18.03.2015 17:28 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет

17 березня серед студентів юридичного факультету відбулось засідання круглого столу на тему: «Проблеми захисту прав жінок в Україні» за участі викладачів кафедри історії і теорії держави та права доцента Лариси Удовики та доцента Олександра Ганзенка.

Засідання круглого столу розпочалось зі вступних промов викладачів, які зазначили, що права жінок – є права людини, а права людини – права жінок, але, коли мова заходить про повсякденні та побутові проблеми, про це забувають. У 2013 році, із затримкою майже в три роки, була затверджена Державна програма забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2016 року. Програма передбачала запровадження комплексного підходу у забезпеченні рівних прав та можливостей жінок і чоловіків України, однак, встановлення гендерної рівності між чоловіками та жінками все ще є відкритою проблемою, про яку йшлось в доповідях учасників.
У рамках круглого столу обговорили історію розвитку прав жінок на освіту та міжнародно-правового захисту, обмеження трудових прав жінок в Україні, захист прав жінок, засуджених до позбавлення волі, а також захист прав прекрасної половини людства при народжені та доглядом за дитиною, становище жінок при розлучені. Не менш цікава тема була присвячена психологічним аспектам правового статусу жінок в мусульманських країнах. Свою обізнаність у цій галузі, зокрема, продемонстрували Юлія Шульга, Лейла Руфуллаєва, Анна Єрмолаєва, Вікторія Літвінова, Дар’я Крилова, Денис Соколенко, Едуард Нестеров.
Проведення таких заходів надає можливість на науковому рівні обговорити проблеми прав людини та громадянина, проблеми захисту яких не втрачає своєї актуальності.

Юридичний факультет