Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Шеф-редактор видання «LB.ua» зустрілася зі студентами ЗНУ

Шеф-редактор видання «LB.ua» зустрілася зі студентами ЗНУ

20.03.2015 15:33 Все Факультети Журналістики Соціології та управління Факультет журналістики факультет соціології та управління історичний факультет

20 березня співвласниця та шеф-редактор Інтернет-видання «LB.ua» Соня Кошкіна відвідала Запорізький національний університет, де вона презентувала свою книгу «Майдан. Нерозказана історія». Поспілкуватися з авторкою завітали студенти і викладачі факультетів журналістики, соціології та управління, а також історичного. Модератором зустрічі виступив проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук.

Презентуючи книгу, Соня Кошкіна повідомила, що вона вирішила приділити свою увагу саме кулуарній складовій подій на Майдані, аби не повторювати роботи своїх колег, зокрема Кристини Бердинських. Записуючи інтерв’ю з представниками різних політичних таборів, авторка відтворила хронологію подій, яку і виклала в своїй книзі. Робота над нею тривала 10 місяців, а вже за перший місяць продажів її придбали більше 10 тисяч людей.
Відповідаючи на питання студентів, Соня розказувала про те, що її шокувало під час роботи над книгою, про погрози їй та персонажам книги. Журналістка проводила аналогії між Майданом 2013 року та Підприємницьким майданом 2010 року, зазначивши, що їхні розгони були організовані за однаковими сценаріями.
Зупинилася Соня Кошкіна і на особливостях проведення інтерв’ю з представниками влади, до яких необхідно ретельно готуватися, а також зазначила, що авторська журналістика – це найбільш складний, але й найцікавіший жанр.
Запитували у гості ЗНУ і про її «просвітницькі» плани серед проросійськи налаштованої аудиторії. Соня зазначила, що намагається видати книгу в Росії, для чого навіть погоджується її скоротити, прибравши фрагменти, заборонені російською цензурою.
Завершилася презентація доволі оригінально: третьокурсниця факультету журналістики Катерина Майборода запропонувала поворожити - передбачити майбутнє України за допомогою нової книги. Відкривши видання на вказаній авторкою сторінці, дівчина побачила чистий листок. Тлумачити вирішили оптимістично: все розпочнеться з чистої сторінки.
До речі, учасники зустрічі могли придбати книгу, сорок відсотків коштів від продажу якої підуть на потреби 55-ї запорізької артбригади. Захід відбувся за підтримки громадської організації «Місто Z», керівник якої – Дмитро Шуманов – є випускником ЗНУ.