Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На базі юридичного факультету відбувся щорічний семінар-практикум для вчителів шкіл

23.03.2015 16:30 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет

23 березня на базі юридичного факультету ЗНУ відбувся щорічний семінар-практикум для вчителів загальноосвітніх шкіл та навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації «Інноваційні методики викладання правничих дисциплін та підготовка учнів до участі у конкурсних правничих заходах». Цього року організаторами заходу виступили юридичний факультет Запорізького національного університету, Інформаційно-аналітичний методичний центр департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради, Запорізький обласний інститут післядипломної освіти та Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді за підтримки Запорізької міської ради.

Участь у семінарі-практикумі взяли близько 100 вчителів загальноосвітніх та спеціалізованих шкіл, а також навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації м. Запоріжжя та Запорізької області, що викладають дисципліну «Основи правознавства». Учасників та гостей привітали і побажали плідної роботи проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи ЗНУ, професор Олександр Гура, декан юридичного факультету, професор Тетяна Коломоєць та методист Запорізького обласного інституту післядипломної освіти Галина Ушакова. Вони наголосили на важливості проведення подібних заходів для підвищення рівня кваліфікації вчителів, що, у свою чергу, впливає на рівень підготовки учнів шкіл до олімпіад, різного роду конкурсів з напряму «Правознавство» та до вступу у ВНЗ.
Головною метою семінару-практикуму стало ознайомлення вчителів із новітньою методикою викладання дисципліни «Основи правознавства», зі змістом новітніх нормативно-правових актів, юридичною публіцистикою, навчальними та науковими джерелами. Інноваційні форми викладання цієї дисципліни та перевірки знань учнів мають бути якомога швидше впроваджені у шкільну практику. З цією метою для вчителів шкіл фахівці ВНЗ підготували низку майстер-класів. Так, викладачі юридичного факультету ЗНУ поділилися з учасниками власними напрацюваннями. Декан, професор Тетяна Коломоєць розповіла присутнім про «Методику викладання дисциплін адміністративно-правового циклу у загальноосвітніх, спеціалізованих школах та ВНЗ І-ІІ рівня акредитації у межах навчальної програми «Основи правознавства», доцент кафедри кримінального права та правосуддя Оксана Узунова виступила з доповіддю на тему: «Новели кримінального законодавства України», торкнувшись також питань антикорупційного законодавства; доцент кафедри конституційного та трудового Наталя Верлос провела майстер-клас із теми «Перспективні напрями реформування конституційного законодавства в сучасних умовах державотворення в Україні».
Не менш цікавими були майстер-класи інших викладачів юридичного факультету. Так, доцент кафедри цивільного права Георгій Самойленко ознайомив присутніх із «Новелами житлового законодавства», а доцент цієї ж кафедри Ольга Щипанова - із питаннями сучасного цивільного права, зокрема, щодо забезпечення прав громадян при встановленні воєнного стану. Доцент кафедри адміністративного та господарського права Юлія Пирожкова розповіла присутнім про проблеми фінансового та бюджетного права України, зокрема, про особливості встановлення податкових пільг громадянам за законодавством України. З не менш цікавими доповідями також виступили доценти кафедри історії та теорії держави і права Олександр Ганзенко та Олексій Макаренков, викладач кафедри цивільного права Дмитро Луц та старший викладач цієї ж кафедри Ганна Борщевська.
Під час проведення семінару-практикуму учасники також могли ознайомитися із новими фаховими та періодичними виданнями, які були представлені на книжковій виставці «На допомогу фаховій підготовці юристів». На виставці, організованій фахівцями Наукової бібліотеки ЗНУ, була представлена література з методики викладання правознавства, технологій навчання у сучасній школі, підготовки до олімпіад та конкурсів із правничих дисциплін та розробки для активних форм навчання тощо.
Після завершення семінару-практикуму всі його учасники отримали сертифікати.

Юридичний факультет