Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулось засідання науково-технічної ради

У ЗНУ відбулось засідання науково-технічної ради

24.03.2015 10:22 Науково-дослідна частина

19 березня під головуванням проректора з наукової роботи, професора Геннадія Васильчука відбулось чергове засідання Науково-технічної ради університету. Під час засідання розглянули проблеми, стан та перспективи щодо перереєстрації та включення до міжнародних наукометричних баз даних наукових видань факультетів, зокрема економічного та фізичного виховання.

Із доповідями виступили заступник декана з наукової роботи економічного факультету Андрій Линенко та заступник декана з наукової роботи факультету фізичного виховання Світлана Караулова. Доповідачі відзначили, що Збірник наукових праць «Вісник Запорізького національного університету. Економічні науки», який планується включити до міжнародної наукометричної бази даних Index Copernicus International, успішно пройшов перереєстрацію у МОН України, а «Вісник Запорізького національного університету. Фізичне виховання» поданий на перереєстрацію. Після проходження процедури розпочнеться робота з його включення до міжнародних наукометричних баз даних CORE, DOAJ (Directory of Open Access Journals) та Index Copernicus.
Учасники НТР ЗНУ розглянули також питання щодо стану та перспектив впровадження та комерціалізації результатів наукових досліджень факультету соціальної педагогіки та психології. Тему висвітлила заступник декана з наукової роботи факультету соціальної педагогіки та психології Маріанна Ткалич. Як зазначила доповідач, основними напрямами досліджень є такі: проведення соціально-психологічних тренінгів для фізичних та юридичних осіб (з можливістю отримати сертифікат учасника) та організація роботи Школи педагогічної майстерності для ВНЗ технічного спрямування.
Присутні на засіданні також заслухали і обговорили доповідь керівника Центру трансферу технологій, професора Наталії Гуржій про стан, проблеми та перспективи трансферу технологій у Запорізькому національному університеті. Вона зазначила, що у рамках діяльності Центру планується розміщення та супроводження понад 15 профілів для Національної мережі трансферу технологій та розміщення не менше 3 профілів в Європейській мережі трансферу технологій, підготовка каталогу розміщених в NTTN та EEN профілів українською та англійською мовами.
Розглянули також питання щодо рекомендації до друку збірки наукових праць під редакцією професора Максима Лепського, монографії доцента Віти Березенко, а також Збірника наукових праць «Вісник Запорізького національного університету» за напрямами - юридичні, фізико-математичні, економічні та філологічні науки. Насамкінець учасники засідання ухвалили питання щодо змін та затвердження тем кандидатських дисертацій, призначення наукових керівників та про прикріплення здобувачів до кафедр ЗНУ.

Науково-дослідна частина