Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Молодий університет» ЗНУ сприяє розвитку волонтерського руху

«Молодий університет» ЗНУ сприяє розвитку волонтерського руху

24.03.2015 16:33 Відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування Обласний центр патріотичного виховання молоді

У рамках діяльності наукового товариства «Молодий університет», ЗНУ долучився до проведення третього Обласного конкурсу патріотичного спрямування «Я – Українка!», який пройшов серед студентської молоді та активних учасниць волонтерського руху.

Університетська спільнота обдарованих учнів і студентської молоді, крім підвищення освітнього рівня в певній області науки, техніки і виробництва, має на меті й патріотичне і духовне виховання молоді, розвиток її творчого мислення, удосконалення умінь та навичок під керівництвом вчених вищої школи. Саме тому Запорізький національний університет взяв активну участь у проведенні й підготовці конкурсу «Я – українка», організатором якого виступив Обласний центр патріотичного виховання молоді.
За словами його директора Марини Шкоди, до кожної конкурсантки організатори використали індивідуальний підхід. Всі дівчата отримали психологічний супровід. Саме цю ланку роботи і взяли на себе науковці ЗНУ. Як розповіла начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної психології факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ Юлія Паскевська, супровід учасниць було розподілено на кілька етапів.
По-перше, проводився психологічний аналіз і діагностика можливостей юних волонтерів, що допомогло визначити ресурси і можливості дівчат, обмеження особистісного рівня, які могли стати бар’єром під час виступу. Учасниці змогли визначити свої слабкі сторони, щоб мінімізувати їх прояви на сцені. Наприклад, проаналізувати, як жести й міміка сумісні з тим, що вони говорять. По-друге, психологи провели роботу й корекцію з цими обмеженнями. Дівчатам намагалися окреслити той образ, через який вони мали б донести культуру й цінності, традиції українського народу.
До речі, Юлія Анатоліївна презентувала участь у конкурсі Запорізького національного університету й під час культурологічної передачі «Післямова» (ТРК «Запоріжжя»). Її можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=N1HV-ZluXuk&feature=youtu.be
У подальшому співпрацю «Молодого університету» ЗНУ та Обласного центру патріотичного виховання молоді планується продовжити. Її можливими проектами організатори окреслили проведення спільних творчих конкурсів, які б сприяли розвитку творчого мислення молоді та допомагали проявити їхні інтелектуальні ініціативи.

Марія Канцелярист