Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Запорізькі учні презентували в ЗНУ фізичні експерименти

Запорізькі учні презентували в ЗНУ фізичні експерименти

25.03.2015 14:59 Фізичний факультет профорієнтаційна робота Інформаційно-аналітичний методичний центру департаменту освіти і науки молоді та спорту Запорізької міської ради

Сьогодні, 25 березня, на базі фізичного факультету пройшов міський конкурс із вдосконалення шкільного експерименту. Його співорганізатором виступив Інформаційно-аналітичний методичний центр Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради.

За словами заступника декана фізичного факультету Анатолія Кулинича міський конкурс зі вдосконалення шкільного експерименту проходить на базі ЗНУ вже близько п’яти років. І його перші учасники вже зараз є студентами нашого вишу. Фахівець інформаційно-аналітичного методичного центру Валентина Кравець метою заходу окреслила популяризацію фізики як науки.
Після урочистого відкриття конкурсу розпочався захист фізичних експериментів школярів. Євген Бондаренко презентував трансформатор Тесла, який без використання провідників передавав енергію для лампочки, котра й загоралася у його магнітному полі. Владислав Чернишов досліджував чорні діри. Хлопець продемонстрував за допомогою двох пластикових пляшок із водою, як можна побачити дію цих чорних дір. Крім того, він припустив, що їхню енергію можна було б використовувати з максимальним ефектом у життєдіяльності суспільства.
Зацікавила гостей і робота Аліни Монової, яка досліджувала фрукти і овочі як джерела енергії. Вона продемонструвала на вольтметрі, що від звичайного яблука можна отримати енергії на одну позицію прибору, тоді як від лимона – вже півтори. Причому величина скибки фрукта не має значення: і від меншого, і від більшого шматочка йде однакова її кількість.
Варто відзначити, що майже кожна робота учня вражала оригінальністю та ґрунтовністю мультимедійної презентації. Учні представили дитячу іграшку-віброхід, саморобний силомір із пляшки та пробірки, моделі атомів та його ізотопів, явище інтерференції світла на бульбашці, шматочками скла та фото на мокрому асфальті з нафтовими плямами, прямолінійний рух тіл, саморобні лінзи з лабораторних колб та кришечки з водою від лаку для волосся. Діти демонстрували в дії броунівський рух, заміряли прискорення швидкості падіння за допомогою мідної трубки та цільного керамічного магніту, щоб згодом показати в дії так зване «правило віслюка», коли кулька тут ж саму відстань долає повільніше.
Роботи молоді досліджували комісія у складі найкращих вчителів-фізиків шкіл та вчених нашого університету. Зокрема, тут працювали: Тетяна Остапенко (95 школа), Оксана Дмитренко («Контакт»), заступники декана фізичного факультету Анатолій Кулинич та Юрій Долгорукий та інші.
Наприкінці захисту були відзначені кращі роботи. Крім того, вчителю фізики ліцею №34 Олексію Федчині вручили Почесну грамоту ЗНУ за підготовку до міського конкурсу зі вдосконалення шкільного експерименту 13 школярів, які презентували сьогодні свої захисти.

Марія Канцелярист

Схожі новини